Logo
  • DONALD
  • TRUMP: DAŁEM SYGNAŁ DO ROZPOCZĘCIA PROCESU PRZEKAZYWANIA WŁADZY

Trump: dałem sygnał do rozpoczęcia procesu przekazywania władzy

24.11.2020, 08:00
Wczoraj amerykańska
agencja General Services Administration
, która zapewnia wsparcie w funkcjonowaniu innych amerykańskich agencji federalnych, zainicjowała
proces przekazania władzy prezydentowi elektowi Joe Bidenowi
.
Emily Murphy szefowa General Services Administration w liście skierowanym do Joe Bidena  stwierdziła, że nie widzi już przeszkód, by rozpocząć proces przekazania władzy nowej administracji. Warto podkreślić, że
wcześniej agencja konsekwentnie odmawiała uznania wyborczego zwycięstwa Bidena
.
List Emily Murphy został przekazany Joe Bidenowi po tym, jak reprezentujący obydwie partie czterej urzędnicy komisji wyborczej w stanie Michigan, potwierdzili zwycięstwo Bidena w tym stanie.
"Chcę, żebyście usłyszeli to bezpośrednio ode mnie:
nigdy nie wywierano na mnie presji co do treści lub terminu mojej decyzji. Decyzja jest wyłącznie moja.
(…) Nie byłam bezpośrednio ani pośrednio naciskana przez żadnego urzędnika władzy wykonawczej - w tym pracowników Białego Domu lub GSA, aby opóźnić tę decyzję lub ją przyspieszyć" - stwierdziła Murphy w liście do Joe Bidena.
Tego samego dnia
Donald Trump poinformował na Twitterze, że zalecił Emily Murphy i jej zespołowi zainicjowanie procesu przekazania władzy
.
"Jestem pewien, że weźmiemy górę w walce. Jednakże w najlepiej pojętym interesie kraju dałem Emily Murphy i jej ekipie sygnał do rozpoczęcia procesu przekazywania władzy. Mojemu zespołowi nakazałem to samo" - napisał na Twitterze prezydent Donald Trump.
"
Chciałbym przy tej okazji podziękować Emily Murphy stojącej na czele GSA (General Services Administration) za jej niezłomne oddanie i lojalność wobec naszego Kraju.
Była ona obiektem napaści, gróźb i nadużyć, a ja nie chcę, by to dalej było udziałem zarówno jej samej i jej rodziny, jak i podległej jej agencji" - zaznaczył Donald Trump w swym obszernym wpisie.
Zobacz też:

Lubisz nas czytać? Wesprzyj Donalda na Patronite

Donald.pl to więcej zdrowego rozsądku w mediach. Opisujemy codziennie ważne wiadomości, uczciwie i z dystansem, bo wszyscy potrzebujemy trochę oddechu i mniej złych emocji.

Dlaczego warto wspierać nas na Patronite?

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.

2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił, udając że to nie reklama.

3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.

Kliknij, przeczytaj i rozważ: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA