Logo
  • DONALD
  • POLICJANTKA, KTÓRA PO PIJAKU WEZWAŁA POLICJĘ DO SWOICH ZNAJOMYCH NA DOMÓWCE, ZOSTAŁA ZAWIESZONA

Policjantka, która po pijaku wezwała policję do swoich znajomych na domówce, została zawieszona

15.03.2023, 13:15
Rzeszowska
Gazeta Wyborcza
w niedziele opisywała historię
policjantki z Kolbuszowej
, która była na imprezie u znajomych w Rzeszowie i w pewnym momencie postanowiła ich
wylegitymować
, ponieważ mieli zachowywać się
za głośno
. Gdy znajomi nie potraktowali jej prośby poważnie,
zadzwoniła po posiłki
do Kolbuszowej. Wyborcza podaje, że funkcjonariuszka próbowała wylegitymować wszystkie osoby znajdujące się w mieszkaniu. Miała poprosić o ich dowody osobiste i telefony komórkowe.
Policjantka nie ma za sobą długiej kariery. Została przyjęta do policji w czerwcu 2022 roku. W styczniu ukończyła szkolenie podstawowe. Ma 20 lat.
Funkcjonariuszka będąca po służbie około godziny 5:30 zadzwoniła na komisariat policji w Kolbuszowej i przekazała, że zgłasza interwencję w związku z zakłócaniem ciszy nocnej. Powiedziała, że znajduje się
na jednej z ulic w Kolbuszowej.
Policjanci ustalili jednak, że
zgłoszenie miało miejsce w Rzeszowie
, więc sprawa została przekierowana do policjantów z jednostki KMP Rzeszów. Gdy na miejscu pojawili się policjanci z pobliskiej jednostki, kobieta czekała na nich przed blokiem. Funkcjonariusze mieli wyczuć od niej
alkohol
i w związku z tym przebadali ją alkomatem. Okazało się, że miała
prawie dwa promile:
- Policjanci z rzeszowskiej patrolówki zostali skierowani na ulicę Pigonia, gdzie miało dojść do zakłócenia ciszy nocnej. Na miejscu funkcjonariusze zastali przed blokiem trzy kobiety. W trakcie czynności okazało się, że jedna z nich jest funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Z ustaleń interweniujących policjantów wynikało, że kobieta starała się uciszyć znajomych, którzy zachowywali się głośno i mogli zakłócać spoczynek innym osobom. Ponieważ znajomi nie chcieli się uciszyć, poprosiła o wsparcie policji - powiedziała nam aspirant sztabowy Magdalena Żuk, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.
W sprawie prowadzone jest już
postępowanie wyjaśniające:
- W Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej prowadzone jest postępowanie wyjaśniające dotyczące
naruszenia dyscypliny służbowej
przez funkcjonariuszkę tutejszej jednostki w związku z bezpodstawnym zgłoszeniem interwencji. Nietrzeźwa policjantka, która znajdowała się w czasie wolnym od służby, w niedzielę około godziny 5.30 poinformowała dyżurnego, że znajduje się na jednej z kolbuszowskich ulic i prosi o wsparcie patrolu - przekazała TVN 24 komisarz Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.
- W związku z przedmiotowym zdarzeniem w Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w trybie artykułu 134 ustęp 4 Ustawy o policji w celu wyjaśnienia okoliczności tego zgłoszenia pod kątem odpowiedzialności dyscyplinarnej - powiedziała nam komisarz Skubisz-Tęcza.
Wczoraj komendant KPP Kolbuszowej podjął decyzję o
zawieszeniu funkcjonariuszki.
Kobiecie odebrano legitymację i broń. W czasie zawieszenia będzie również pobierała niższe wynagrodzenie:
- Policjantka została zawieszona w czynnościach służbowych
na trzy miesiące
- potwierdza kom. Jolanta Skubisz-Tęcza.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA