Logo
  • DONALD
  • METALLICA WYNAJĘŁA NA KONCERTY 12 PSÓW, MAJĄ SZUKAĆ FANÓW ZAKAŻONYCH KORONAWIRUSEM

Metallica wynajęła na koncerty 12 psów, mają szukać fanów zakażonych koronawirusem

10.01.2022, 14:42
Metallica wynajęła psy tropiące
, aby wykrywały
osoby chore na COVID-19
na ich koncertach. Fani zespołu są obwąchiwani przez 12 owczarków niemieckich i belgijskich oraz labradory - do tej pory nie przegapiły ani jednej zakażonej osoby.
Czworonogi wąchają ręce i stopy badanych, a następnie siadają przed osobą, u której wyczuły wirusa. Jak informuje magazyn The Rolling Stone, zespół zaangażował psy w koncerty w Fort Lauderdale, Atlancie, a także w występ w San Francisco z okazji 40. rocznicy istnienia Metalliki. 
Psy przeszły sześciotygodniowe szkolenie pod okiem Bio-Detection, której prezesem jest
Jerry Johnson
, weterynarz sił powietrznych. Takie kontrole okazują się być tańsze niż testy - koszt badania jednej osoby to jedynie 2 dolary, a jeden czworonóg jest w stanie obwąchać 200 osób w godzinę. 
Tajlandia już rok temu prowadziła badania nad umiejętnościami psów w kierunku wykrywania koronawirusa w pocie. Pomysł podchwyciły Chile, Finlandia i Indie, a niemiecka klinika weterynaryjna przedstawiła wyniki swoich badań - psy tropiące osiągnęły 94% dokładność wykrywania koronawirusa w ślinie ludzkiej:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA