Logo
  • DONALD
  • UK: KAMERY WSPIERANE AI BĘDĄ WYKRYWAĆ OSOBY ŚMIECĄCE NA ULICY

UK: kamery wspierane AI będą wykrywać osoby śmiecące na ulicy

20.05.2023, 12:30
Już niebawem w
Wielkiej Brytanii
kamery AI
będą rejestrować
osoby zaśmiecające drogi
, a następnie alarmować o tym władze. Wszystko w związku z doniesieniami o złym stanie poboczy, które mają być zasypane śmieciami.
W Wielkiej Brytanii już działają kamery, które monitorują prędkość poruszających się samochodów, teraz zainstalowane zostaną kolejne kamery, które pozwolą wyłapywać kierowców zaśmiecających drogi.
Nowe kamery AI będą automatycznie
wysyłać informacje o wykroczeniach do władz
, które będą wystawiały mandaty w wysokości do 100 funtów za zaśmiecanie.
Sama idea karania obywateli za wyrzucanie śmieci nie jest nowa. Jednak dotychczas służby musiały oglądać godziny nagrań, by wyłapać zarejestrowanych przez kamery sprawców. Teraz AI
ułatwi sytuację.
Pilotażowy test kamer AI zostanie przeprowadzony najpierw w południowo-wschodniej Anglii. Działania w tym kierunku podjął National Highways, organ powołany do utrzymania i poprawy stanu głównych dróg, po tym, jak
Clean Up Britain Campaign
, kampania skupiająca się na znalezieniu zrównoważonych i skutecznych rozwiązań dla epidemii zaśmiecania i wyrzucania śmieci w Wielkiej Brytanii, zagroziła podjęciem kroków prawnych przeciwko organowi, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie. Kampania na swojej stronie internetowej wyliczyła niepowodzenia rządu w rozwiązaniu tego problemu.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA