Logo
  • DONALD
  • BIEJAT WSPÓLNĄ KANDYDATKĄ LEWICY, MA WALCZYĆ O RZĄDZENIE WARSZAWĄ

Biejat wspólną kandydatką Lewicy, ma walczyć o rządzenie Warszawą

14.02.2024, 16:15
Magdalena Biejat z Razem poinformowała, że będzie ubiegała się o
urząd prezydenta m.st. Warszawy
. W nadchodzących wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia, polityk będzie wspólną kandydatką Lewicy, Polskiej Partii Socjalistycznej, Unii Pracy oraz Miasto Jest Nasze.
Wicemarszałek Senatu stwierdziła, że Warszawa zasługuje na odwagę, "żeby stawiać na wielkie inwestycje publiczne, na odważne przedsięwzięcia, na to, żeby mieszkankom i mieszkańcom tego miasta żyło się lepiej". 
- Warszawa musi wreszcie rozpocząć wielki program inwestycji w
budownictwo społeczne
, w budownictwo dla wszystkich - wskazała podczas dzisiejszej konferencji prasowej na Placu Zamkowym w Warszawie.
Dalej podkreśliła, że jako prezydent stolicy skupi się na edukacji. Wśród zmian zapowiedziała zmniejszenie liczebności klas.
- Jestem mamą dzieci w wieku szkolnym i doskonale wiem, jak wielkim problemem jest
dostęp do dobrej edukacji
, do dobrych szkół publicznych w Warszawie, czas, żeby nasze dzieci, w największym mieście w Polsce mogły liczyć na to, że szkoły będą dla nich bezpieczne, że w szkole będą zaopiekowane, że w szkole będą mogły się rozwijać - wyjaśniła.
Trzecim celem Biejat będzie zapewnienie bezpieczeństwa na ulicach miasta oraz dostępu do zielonej przestrzeni publicznej. 
"Mamy pomysły, wizje, ambicje dla Warszawy. Chcemy dostępnych mieszkań, dobrej edukacji, przyjaznej przestrzeni publicznej. O tym chcemy opowiadać w kampanii, o to w niej zawalczyć. Bo Warszawa na to zasługuje" - napisała.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. Razem on Twitter: "! @MagdaBiejat na prezydentkę Warszawy! 🎉Dziś wraz z naszymi przyjaciółmi z @__Lewica, @PSocjalistyczna, @UniaPracy i @MiastoJestNasze ogłosiliśmy, że w nadchodzących wyborach 7 kwietnia wspólną kandydatką w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy będzie Magdalena Biejat! 🎉 pic.twitter.com/UbVptPdlH4 / Twitter"https://x.com/partiarazem/status/1757723613682147791?s=20
Pokaż więcej (1)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA