Logo
  • DONALD
  • PO SPOTKANIU Z KACZYŃSKIM POLICJA UŻYŁA GAZU WOBEC PROTESTUJĄCYCH, BO BRZYDKO MÓWILI O PREZESIE

Po spotkaniu z Kaczyńskim policja użyła gazu wobec protestujących, bo brzydko mówili o prezesie

27.06.2022, 14:00
W niedzielę
Jarosław Kaczyński
odwiedził Inowrocław, żeby spotkać się z sympatykami PiS. Na salę nie zostali wpuszczeni przeciwnicy partii, którzy zgromadzili się przy Państwowej Szkole Muzycznej i zostali otoczeni przez policję. Funkcjonariusze
użyli gazu łzawiącego
wobec protestujących.
Grupa kilkudziesięciu osób przez większość czasu zachowywała się pokojowo - jedynie po zakończonym spotkaniu zaczęli wykrzykiwać do służb wulgarne hasła. Funkcjonariusze zdecydowali się jednak na użycie gazu, choć dopiero po fakcie poinformowali zgromadzonych o użyciu środków przymusu bezpośredniego.
- Podczas zabezpieczenia w Inowrocławiu policjanci wydawali polecenia i ostrzeżenia o użyciu siły fizycznej oraz miotacza gazu. Użycie tych środków umożliwia Ustawa z dnia 24 maja 2013 roku o środkach przymusu bezpośredniego - informuje mł. insp. Monika Chlebicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w rozmowie z portalem Gazeta.pl. 
 
Przedstawicielka bydgoskiej KWP twierdzi, że
protestujący nie reagowali na polecenia policji
, którzy wielokrotnie apelowali o zachowanie bezpiecznej odległości. Mieli podchodzić jeszcze bliżej i stawiać bierny opór. 
- Policjant, oceniając na miejscu sytuację, zastosował gradację używanych środków przymusu od siły fizycznej, poprzez odepchnięcie, która nie przyniosła oczekiwanego rezultatu, do użycia ręcznego miotacza gazu - dodaje Chlebicz.
Rzeczniczka przekazała, że na polecenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy służby kontroli prowadzą w tej sprawie postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności. Zabezpieczono także nagranie z kamery funkcjonariusza.
 
 
 
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. https://twitter.com/ania_curly/status/1541333508332949504?s=20&t=CFSBeqKX0PkUbSK5JohAdwhttps://twitter.com/ania_curly/status/1541333508332949504?s=20&t=CFSBeqKX0PkUbSK5JohAdw
Pokaż więcej (4)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA