Logo
  • DONALD
  • MAŁGORZATA KIDAWA-BŁOŃSKA: NIE BĘDĘ BRAŁA UDZIAŁU W TYCH WYBORACH

Małgorzata Kidawa-Błońska: nie będę brała udziału w tych wyborach

15.05.2020, 07:46
Małgorzata Kidawa-Błońska
podczas krótkiej
konferencji w Sejmie
potwierdziła, że
rezygnuje ze startu w wyborach prezydenckich
- Po pierwsze: jestem pewna, że za kilka tygodni będziemy mieli nowego prezydenta; ta trudna sytuacja w naszym kraju, prawna, konstytucyjna się skończy. Po drugie:
nie będę brała udziału w tych wyborach
- powiedziała.
Przyznała, że "ponosi odopowiedzialność" za spadki w sondażach. 
-
Wiem, że ponoszę odpowiedzialność za to, co się wydarzyło
, bo spadki sondażowe zostały spowodowane tym, że Polacy nie wiedzieli, czy biorę udział w tych wyborach czy nie. Ale dla mnie najważniejsze było ich zdrowie, bezpieczeństwo i to, żeby Polska ciągle była krajem demokratycznym, europejskim. I zawsze będę mówiła prawdę, nie licząc się z konsekwencjami. Bo polityk musi być odważny, musi myśleć o ludziach i musi mieć odwagę mówić nawet najtrudniejsze rzeczy. Wierzę, że te wybory będą wygrane przez moją formację.
Nie chcę, żeby moje wybory obciążały całą partię. Ja tę odpowiedzialność biorę na siebie
- tłumaczyła. 
Zaznaczyła, że wierzy w to, że KO może jeszcze wygrać wybory. 
- Mam nadzieję, że
wybór, który zostanie dzisiaj dokonany
i wsparcie wszystkich sprawi, że kandydat opozycji wygra. Pamiętam, że za słowa o bojkocie dostałam mocny atak ze strony rządzących, ale także kontrkandydatów. A dla mnie wartości - uczciwość i gra fair - zawsze miały znaczenie, bo tak postrzegam politykę, jako działanie uczciwe dla dobra ludzi. I się nie zmienię. i dalej będę czuwała, żeby Polska była krajem demokratycznym, uczciwym i żeby Polacy czuli się w niej dobrze. A z ludzi, którzy mają odwagę brać odpowiedzialność, z takich polityków, wyrastają potem naprawdę poważni przywódcy. Ja
wierzę, że KO zda ten egzamin, weźmie odpowiedzialność i będziemy cieszyli się wygraną w wyborach.
 
Kidawa odniosła się też do organizacji wyborów, przypomniała, że to jej "mocny głos" sprawił, że wybory w maju się nie odbyły. 
- W Polsce są dwa bezpieczniki, które mogą zatrzymać złe działania. Jeden to Senat, drugi to nasze samorządy. I kiedy rządzący wpadli na szatański pomysł, żeby wybory robić w środku pandemii, nie licząc się ze zdrowiem osób, które miałyby wziąć w nich udział, ale też tych, które mają je organizować, a także chcieli je zrobić niezgodnie z prawem, z konstytucją, z zasadami państwa demokratycznego, nie mogłam milczeć i musiałam to głośno powiedzieć. I
gdyby nie mój mocny głos i mówienie o bojkocie
, wybory w maju pewnie by się odbyły. A tak zauważono to, ludzie zaczęli o tym mówić, Kaczyński się zatrzymał, Senat i samorządy spowodowały, że mamy szansę na wolne i demokratyczne wybory.
Mam nadzieję, że Polacy w takich wyborach wezmą udział.
Decyzję Kidawy-Błońskiej próbowała tłumaczyć posłanka PO
Izabela Leszczyna
w TOK FM.
-
 
Są słowa w ewangelii św. Mateusza: "Nie rzucajcie pereł przed wieprze". 
Polska polityka nie jest gotowa na Kidawę-Błońską.
 Nie jesteśmy gotowi na polityka zupełnie uczciwego, który nie kombinuje i mówi jak jest. 
Dziś po godzinie 10 odbędzie się zebranie zarządu PO, który ma zdecydować, kto zastąpi Kidawę-Błońską. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to
Rafał Trzaskowski
lub
Radosław Sikorski

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

 

Chcesz nam pomóc zmieniać polskie media? Przeczytaj, dlaczego warto: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA