Logo
  • DONALD
  • AUSTRALIA: POLICJANT PORAZIŁ PRĄDEM 95-LATKĘ KTÓRA PORUSZAŁA SIĘ O BALKONIKU, BO MIAŁA NÓŻ

Australia: policjant poraził prądem 95-latkę która poruszała się o balkoniku, bo miała nóż

19.05.2023, 15:30
W środę w mieście Cooma w Australii patrol policji otrzymał zgłoszenie po godzinie 16 o "jednym z mieszkańców z nożem". Funkcjonariusze od razu przeprowadzili interwencję w miejscowym domu opieki. Jeden z mundurowych zranił 95-letnią pensjonariuszkę, która upadając
uderzyła się w głowę
.
Incydent miał miejsce w mieście znajdującym się około 300 km na południowy zachód od Sydney. Media informują, że ranna kobieta miała przy sobie
nóż, którego nie chciała oddać
pomimo próśb.
"Dochodzenie w sprawie poważnego incydentu zostało wszczęte po tym, jak starsza kobieta doznała obrażeń podczas interwencji" - napisano w komunikacie policji. 
Dodano, że kobietę zabrano do szpitala w stanie krytycznym, a jej stan zdrowia jest monitorowany. W szpitalu przy łóżku rannej czuwa jej rodzina. 
95-latka na co dzień porusza się przy pomocy chodzika, ponadto
cierpi na demencję
. W domu opieki mieszka już od pięciu lat. Funkcjonariusz
użył paralizatora
, kiedy kobieta zaczęła się do niego zbliżać, ponieważ miał "poczuć się zagrożony". Zdarzenie zarejestrowały dwie policyjne kamery. 
- Jeżeli doszło do przekroczenia granicy, dojdzie do zmiany statusu dochodzenia z wewnętrznego na kryminalny - podkreślił zastępca komisarza miejscowej policji Petter Cotter. 
Śledczy sprawdzą, co przyczyniło się do poczucia "zagrożenia" u policjanta i użycia paralizatora. Kobieta miała zbliżać się do funkcjonariusza "w wolnym tempie".
- Nie mogę zrozumieć, co działo się w głowie funkcjonariusza, że uznał za konieczne użycie paralizatora - przyznał Cotter.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA