Logo
  • DONALD
  • WANDA TRACZYK-STAWSKA O ANDRZEJU DUDZIE: TO KUKIEŁKA, NIE MA WŁASNEGO ZDANIA

Wanda Traczyk-Stawska o Andrzeju Dudzie: to kukiełka, nie ma własnego zdania

25.10.2021, 09:30
Wanda Traczyk-Stawska
uczestniczka powstania warszawskiego, żołnierz AK udzieliła wywiadu Zbigniewowi Hołdysowi. Ukazał się on na łamach najnowszego
Newsweeka
. W rozmowie wróciła ona do sytuacji, która miała miejsce na początku października, podczas manifestacji "
ZostajeMY w UE"
, która odbyła się na Placu Zamkowym w Warszawie. Traczyk-Stawska stwierdziła, że nie może zrozumieć,
czemu państwo wspiera finansowo organizacje Roberta Bąkiewicza
:
- Wie pan, ten Bąkiewicz... To mi nie daje spokoju. Jego wsparcie finansowe przez państwo to jest dla mnie nie do wyobrażenia. Że można było dać 3 miliony na takie wypowiedzi, jakich słuchaliśmy na placu Zamkowym? Na zagłuszanie nawet takich osób jak te, których symbolikę oni noszą?... To jest coś, co w normalnym państwie nigdy by się nie zdarzyło. Wciąż jestem pod wrażeniem tego,

co tam usłyszałam. Ja już chyba w sierpniu, jak była uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod izbę pamięci, mówiłam o tym panu marszałkowi - powiedziała Traczyk-Stawska.
Hołdys zapytał uczestniczkę powstania warszawskiego o to, czy ktoś z kręgów władzy np. prezydent Duda, czy premier Morawiecki spotkali się z nią. Traczyk-Stawska powiedziała, że nie. Skomentowała także
postawę Andrzej Dudy,
twierdząc, że "nie ma własnego zdania":
- Nigdy. No, ale ja potraktowałam pana prezydenta kiedyś. Kazałam mu czytać swoje przemówienie, a potem powiedziałam: dość! Bo dla mnie to jest człowiek, który powinien chodzić w krótkich majtkach. To nie jest dorosły człowiek.
To kukiełka. Robi wszystko, co mu każą. Nie ma własnego zdania. Choć nie jest głupi. No, trochę głupi, ale całkiem nie
- powiedziała.
Później w krytycznych słowach odniosła się także do
Jarosława Kaczyńskiego
:
- Nie zgadzam się, żeby Polska była krajem pełnym kłamstwa, w którym nie dba się o najsłabszych, których się okrada. To wszystko, co oni robią... Kaczyński jest dla mnie kimś nie do strawienia, nie do zaakceptowania przez to, że... Dobra, powiem to:

jest kimś, kto według mojego serca wysłał swego brata na śmierć. Ja bym się przy tym samolocie skrzydła przyczepiła, żeby mój

brat nie leciał do Smoleńska, w taką pogodę... A jeszcze wziąć dziewięćdziesiąt kilka osób na pokład i kazać lądować...
To jest dla mnie psychopata. To dla mnie nie jest normalny człowiek
. On zdominował też Lecha. Hania Stadnik, jedna najwspanialszych dziewczyn powstania, była na Mokotowie razem z Rajmundem Kaczyńskim (ojciec Jarosława i Lecha). Opowiadała o nim z wielką przyjaźnią i szacunkiem, że był znakomitym człowiekiem, oficerem, którego wszyscy kochali, odważnym, miał Virtuti i Krzyż Walecznych. Ale to on powiedział Hani, że jego synowie nie powinni nigdy zajmować żadnego ważnego stanowiska, szczególnie Jarek, bo jest niebezpieczny - dodała.
Traczyk- Stawska powiedziała także, że wraz z Anną Trzeciakowską pisze
list do prezydenta Dudy
z prośbą o
zdelegalizowanie marszu 11 listopada
:
- Pamiętamy radosną atmosferę przedwojennego Święta Niepodległości, wspominaliśmy ją w czasie powstania i obiecywaliśmy sobie takie radosne marsze po wojnie - że będziemy szli całymi rodzinami razem z tymi, którzy walczyli na różnych frontach. I nigdy nie poszliśmy, nigdy! A teraz, choć już umieramy, nadal nie możemy pójść, bo ten marsz nie jest wspólny i radosny, organizują go tacy, którzy przypominają mi faszystów. To nie jest marsz, w którego czasie ludzie by się cieszyli pokojem. To jest marsz, który wywołuje strach. Andrzej Duda jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, czyli naszym zwierzchnikiem też. I my, powstańcy, oczekujemy od niego zdelegalizowania tego marszu, żebyśmy razem z tysiącami ludzi mogli pójść w normalnym marszu i świętować Niepodległość. To będzie krótki list - powiedziała żołnierka AK.
Zobacz też:

Cześć, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy serwisem tworzonym przez osoby, które nie chcą pracować w korporacyjnych mediach, bo uważają, że nie ma w nich już prawie miejsca na humor i etyczne dziennikarstwo.

Jeżeli chcesz pomóc zbudować nam coś świeżego i wartościowego, zajrzyj na nasz Patronite.

Oto dlaczego warto nas wspierać, piątka Donalda:

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.
2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił.
3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.
4. Bo umówmy się, zdarzyło ci się gorzej wydać te 10 zł.
5. Bo malujemy uśmiech na twojej buzi, a nie ma nic cenniejszego, słodziaku. 

A poza tym czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Po więcej memów i Stories chodźcie na Instagramhttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać codziennie podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA