Logo
  • DONALD
  • WARSZAWA: AUDYT W FIRMIE, KTÓREJ NAFETOWANI KIEROWCY SPOWODOWALI WYPADKI, WYSZEDŁ DOBRZE

Warszawa: audyt w firmie, której nafetowani kierowcy spowodowali wypadki, wyszedł dobrze

17.07.2020, 14:40
Jednym z podwykonawców
Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie
jest firma
Arriva.
W związku z ostatnimi wypadkami, które spowodowali kierowcy autobusów miejskich będący pod wpływem amfetaminy w firmie przeprowadzono audyt.
Warszawa zawiesiła umowę
z firmą po tym, jak 7 lipca kierowca linii "181" wjechał w zaparkowane auta wzdłuż ulicy Klaudyny w dzielnicy Bielany. Okazało się, że był pod wpływem amfetaminy. Wcześniej autobus linii "186", który prowadził kierowca zatrudniony w Arrivie, miał wypadek na moście Grota-Roweckiego. Pojazd spadł z wiaduktu. Zginęła jedna pasażerka, a około 20 innych zostało rannych. Kierowca także był
pod wpływem amfetaminy
.
Zobacz:
Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił, że w związku z
pozytywnym wynikiem
przeprowadzonego audytu od dziś autobusy Arrivy wróciły na warszawskie trasy:
"Do wtorku, 14 lipca wśród pracowników Arrivy zostało wykonanych
489 testów na obecność substancji psychoaktywnych
. Testy przeprowadzono wśród 457 z 564 zatrudnionych kierowców. Wszystkie dały wynik negatywny. Pozostałe osoby prowadzące pojazdy nie zostały przebadane z powodu usprawiedliwionej nieobecności w pracy" - informuje Zarząd. 
Miasto zapewnia, że
"kierowca bez wykonanego testu nie wsiądzie za kierownicę miejskiego autobusu"
.
"Testy będą wykonywane u co najmniej połowy zatrudnionych kierowców w ciągu kwartału, dzięki temu każdy z nich będzie poddany badaniom minimum dwa razy w roku" - dodało ZTM. 
46 pracowników spółki świadczących usługi dla warszawskiego ZTM wzięło też udział w
szkoleniach z zakresu substancji psychoaktywnych
i ich wpływu na organizm człowieka.
"Dyspozytorzy i inspektorzy nadzoru ruchu uczyli się rozpoznawać osoby pod wpływem narkotyków. Operator planuje także zorganizowanie wewnętrznej
kampanii edukacyjnej
na temat wpływu substancji psychoaktywnych na organizm człowieka. Pracownicy będą także uczeni, w jaki sposób rozpoznawać osoby pod wpływem narkotyków" - przekazał ZTM.
Trwają także
kontrole przeprowadzane przez ZTM i policję
:
"W środę i czwartek było 40 takich kontroli - zarówno w autobusach jak i tramwajach. Nie stwierdzono nieprawidłowości" - dodał Zarząd Transportu Miejskiego.

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia wysyłamy codziennie na Telegramie. Wystarczy zainstalować aplikację Telegram i kliknąć tu: https://t.me/donaldplnews

Instagram: https://www.instagram.com/donald.pl

Sprawdź naszą stronę główną:

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA