Logo
  • DONALD
  • NIEMCY ŚWIĘTUJĄ LEGALNĄ MARIHUANĘ, OD DZISIAJ DOROŚLI MOGĄ SOBIE ZAPALIĆ BUSZKA KŁĘBUSZKA

Niemcy świętują legalną marihuanę, od dzisiaj dorośli mogą sobie zapalić buszka kłębuszka

01.04.2024, 15:30
Od 1 kwietnia dorośli Niemcy mogą legalnie palić i posiadać marihuanę. W życie weszła właśnie ustawa, którą w lutym przyjął Bundestag, zezwalająca na posiadanie przy sobie do 25 g suszu i do 50 g w domu. Na własny użytek można również hodować do trzech krzaków konopi.
Ustawę udało się przegłosować dzięki koalicji Zielonych, socjaldemokratów i liberałów mimo głośnego sprzeciwu opozycji. Zdaniem ministerstwa zdrowia legalizacja pozwoli na rozprawienie się z czarnym rynkiem oraz na lepszą ochronę dzieci i młodzieży.
Zgodnie z nowym prawem palenie marihuany jest legalne od 18. roku życia. Można posiadać przy sobie 25 g suszu, a w domu do 50 g. W domu można uprawiać maksymalnie trzy krzaki. Od 1 lipca prywatne Kluby Konopne będą mogły wspólnie uprawiać konopie, a ich członkowie, których jeden klub może mieć maksymalnie 500, będą mogli w ten sposób pozyskiwać 50 g suszu miesięcznie. 
Ograniczeniom podlega też publiczne palenie marihuany. Zakazano go m.in. w promieniu niższym niż 100 metrów od szkół, przedszkoli, placów zabaw lub ośrodków sportowych. Na deptakach i strefach dla przechodniów palenie dozwolone jest po godzinie 20:00. 
Pisaliśmy o tym tutaj: 
Jak informuje agencja DPA, dziś po północy Niemcy wyszli na ulice świętować wprowadzenie nowego prawa. W okolicach Bramy Brandenburskiej kilkaset osób paliło jointy i słuchało reggae. 
- Dzisiaj kończymy z nieudaną polityką zakazów Od teraz łączymy prawdziwą alternatywę dla czarnego rynku z lepszą ochroną dzieci i młodzieży - skomentował dziś minister zdrowia Karl Lauterbach w rozmowie z DPA.
Legalizację dalej krytykuje m.in. chadecja CDU/CSU.
- Faktycznie 1 kwietnia to historyczny dzień. Przejdzie do historii jako ten dzień, w którym koalicja SPD, Zielonych i FDP uruchomiła bezprecedensowy program pobudzenia koniunktury dla czarnego rynku. W nadchodzących tygodniach rynek zaleją nielegalne konopie ze starych zapasów. Po zmianie władzy cofniemy to - zapowiedział Tino Sorge, polityk CDU cytowany przez Deutsche Welle.
Według oficjalnych statystyk z 2021 r. 8,8% dorosłych w 
Niemczech
 w wieku 18-64 lat twierdziło, że zażywało marihuanę przynajmniej raz w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wśród osób w wieku 12-17 lat odsetek ten wyniósł prawie 10%.

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA