Logo
  • DONALD
  • POLSKA ZNALAZŁA SIĘ NA PIERWSZYM MIEJSCU MIĘDZYNARODOWEGO RANKINGU CYBERBEZPIECZEŃSTWA

Polska znalazła się na pierwszym miejscu międzynarodowego rankingu cyberbezpieczeństwa

05.03.2024, 17:30
Polska
znalazła się na pierwszym miejscu rankingu 
National Cyber Security Index,
który mierzy poziom cyberbezpieczeństwa kraju. Doceniono m.in. naszą politykę cyberbezpieczeństwa, ale także reakcje na incydenty czy infrastrukturę krytyczną.
O sukcesie Polski poinformowało Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.
"Polska na I miejscu w rankingu National Cyber Security Index, który mierzy poziom cyberbezpieczeństwa kraju, jego gotowość do zapobiegania cyberzagrożeniom oraz jego gotowość do zarządzania incydentami #cyber, przestępczością i kryzysami na dużą skalę" - czytamy na Twitterze.
"Po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy liderami w zakresie cyberbezpieczeństwa.
To ogromne wyróżnienie
dla wszystkich specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem cyberprzestrzeni i dowód, że ciężka praca przynosi wymierne efekty. Gratuluję wszystkim "cyberbezpiecznikom". Dzięki Waszemu profesjonalizmowi, wiedzy i współpracy osiągamy najlepsze wyniki" - napisał z kolei Karol Molenda, dowództwa Komponentu.
Ranking National Cyber Security Index mierzy i porównuje kraje pod kątem wielu aspektów, takich jak m.in. polityka dotycząca cyberbezpieczeństwa, wkład w cyberbezpieczeństwo globalne, badania i rozwój, infrastruktura krytyczna, analiza zagrożeń czy ochrona danych osobowych. Polska otrzymała 100% wynik m.in. w zakresie
edukacji, krytycznej infrastruktury krytycznej, reakcji na incydenty cyberbezpieczeństwa i walki z cyberbezpieczeństwem.
Pełny przegląd wyników dotyczących Polski można zobaczyć
tutaj
.
Na podium rankingu wyprzedziliśmy Australię (drugie miejsce) i Estonię (trzecie miejsce).
 

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. Wojska Obrony Cyberprzestrzeni on Twitter: "Polska na I miejscu w rankingu National Cyber Security Index, który mierzy poziom cyberbezpieczeństwa kraju, jego gotowość do zapobiegania cyberzagrożeniom oraz jego gotowość do zarządzania incydentami #cyber, przestępczością i kryzysami na dużą skalę. ➡️ https://t.co/JOBjdAJkPl pic.twitter.com/ztFZQ5XoGI / Twitter"https://x.com/CyberWojska/status/1764920611480990154?s=20
Pokaż więcej (1)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA