Logo
  • DONALD
  • SKLEPY Z ALKOHOLEM AL.CAPONE ZGODNIE Z PATRONEM USIŁUJĄ OBEJŚĆ PRAWO I UDAJĄ WYPOŻYCZALNIĘ SPRZĘTU SPORTOWEGO

Sklepy z alkoholem Al.Capone zgodnie z patronem usiłują obejść prawo i udają wypożyczalnię sprzętu sportowego

09.02.2022, 16:15
Sieć sklepów monopolowych Al.Capone od niedawna pełni również usługi
wypożyczalni sprzętu sportowego i rekreacyjnego
. Oferują klientom m.in. zestawy do pokera, badmintona, tenisa stołowego, szachy, warcaby czy zestaw do wędkarstwa. Dzięki temu sklepy mogą
ominąć zakaz handlu w niedziele
.
Usługa dostępna jest na razie w wybranych punktach sieci, głównie w Tarnowie i okolicach. Wypożyczenie różnych zestawów w ALEwypożyczalni to koszt od 3 zł (jenga, karty do brydża) do 30 zł (zestaw stojący do darta). Należy również pamiętać o kaucji w wysokości 10-100 zł. 
"ALEwypożyczalnia to miejsce, w którym
dzielimy się z wami naszą pasją
. Masz ochotę pograć ze znajomymi w darta? Zaproszono cię na męski wypad z wędkowaniem? A może szykuje się weekendowa partyjka pokera? Nic prostszego! Wpadnij do nas. Nasza wypożyczalnia dostarczy ci wiele pomysłów na imprezy, integrację ze znajomymi, czy aktywne spędzanie czasu z bliskimi" - napisano na stronie wypożyczalni. 
Wypożyczalnie działają przez 7 dni w tygodniu, od 6 rano do północy. W regulaminie zaznaczono, że wypożyczany sprzęt jest własnością Al. Capone sp. z o.o., czyli sieci sklepów, w których wprowadzono nową usługę.
Al.Capone korzystało wcześniej z innej luki prawnej - od 2018 roku sklepy pełniły funkcję placówek pocztowych. Przypomnijmy, że od 1 lutego obowiązuje nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.
Znowelizowana ustawa pozwala działać w dni objęte zakazem jedynie tym placówkom, które wykażą, że rzeczywiście zajmują się głównie usługami pocztowymi, a nie handlem detalicznym. To oznacza, że sklep musi czerpać co najmniej 40% zysków z działalności pocztowej:
 
Przedsiębiorcy jednak nieustannie kombinują, jak ominąć zakaz handlu. Market
Intermarche w Cieszynie
przemianował się na "
dworzec autobusowy
" - obok sklepu znajduje się przystanek komunikacji miejskiej. Przy wiacie przystankowej zamontowano informację, że przy Intermarche znajduje się dworzec, w a w holu sklepu - "poczekalnia". Szyld pojawił się też na sklepie:
 
Sieć sklepów Żabka znalazła natomiast inny sposób - postawiono na
kasy samoobsługowe
:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA