Logo
  • DONALD
  • DODATKOWE POŁĄCZENIA NA FESTIWAL MUZYCZNY WOŚP W TYM ROKU NAGLE SIĘ SKOŃCZYŁY

Dodatkowe połączenia na festiwal muzyczny WOŚP w tym roku nagle się skończyły

31.05.2019, 16:17
Dziś w mediach pojawiła się informacja, że w tym roku
Przewozy Regionalne
nie uruchomią dodatkowych pociągów na Pol'and'Rock
Festival (dawniej Festiwal Woodstook) w
Korzystnie nad Odrą
. Przewoźnik ma jedynie zwiększyć ofertę na trasach z Kostrzyna do stolic Lubuskiego i województw ościennych.
Organizatorzy festiwalu miesiąc temu wystosowali prośbę do Przewozów Regionalnych o wsparcie dodatkowymi pociągami. Spółka w odpowiedzi wskazała, że
"ograniczając koszty, dostosowała ilostan wyeksploatowanego taboru do liczby niezbędnej do obsługi oferty zamawianej przez Marszałków Województw".
"Spółka Przewozy Regionalne w ostatnich latach, ograniczając koszty, dostosowała ilostan eksploatowanego taboru do liczby niezbędnej do obsługi oferty zamawianej przez Marszałków Województw.
Niemniej jednak ze swojej strony deklarujemy wzmocnienie naszej oferty przewozowej w relacjach Kostrzyn - Szczecin, Wrocław, Poznań, Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski
" - napisano w odpowiedzi o organizatorów festiwalu.
- Tym razem nie uruchamiamy połączeń na festiwal w zakresie, jaki znamy z ubiegłego roku - powiedział Dominik Lebda, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.
Sprawę komentuje
Jerzy Owsiak w wideo opublikowanym na Facebooku
. Jego zdaniem decyzja przewoźnika
"jest kompletnie niezrozumiała"
, a samo odmówienie wykonania usługi "jest rażącym złamaniem prawa młodych Polaków do bezpiecznego przyjazdu i wyjazdu na tak duże i ważne dla wielu z nich wydarzenie".
- Decyzja krajowego przewoźnika jest dla nas kompletnie niezrozumiała. Spółka odmówiła wykonania usługi, co w naszym przekonaniu
jest rażącym złamaniem prawa młodych Polaków do bezpiecznego przyjazdu i wyjazdu pociągami na tak duże i ważne dla wielu z nich wydarzenie.
To także jest jeden z kluczowych elementów budowania bezpieczeństwa festiwalu. Przez tyle lat nasza współpraca była doskonała i nagle w tym roku przychodzi zmiana decyzji. Tłumaczenie jest według mnie nieakceptowalne i niezgodne z prawdą.
Niemniej
- zaapelowaliśmy dziś do uczestników Festiwalu i ogłosiliśmy wielkie pospolite ruszenie - pomagajmy sobie, dowieźmy siebie wzajemnie na festiwal samochodami, autobusami, zorganizujmy się we wszelkie grupowe przyjazdy.
Przed nami fantastyczny, jubileuszowy Pol'and'Rock Festival, który zaczyna się 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą! - powiedział Owsiak w opublikowanym wideo.

Lubisz nas czytać? Wesprzyj Donalda na Patronite

Donald.pl to więcej zdrowego rozsądku w mediach. Opisujemy codziennie ważne wiadomości, uczciwie i z dystansem, bo wszyscy potrzebujemy trochę oddechu i mniej złych emocji.

Dlaczego warto wspierać nas na Patronite?

1. Bo pójdziemy w twoim imieniu tam, gdzie ty nie możesz i napyskujemy tak, jak tobie nie wypada.

2. Bo zaczął się kryzys i nie powstanie teraz nic lepszego. Media będą się dalej degenerować i mówić to, za co ktoś zapłacił, udając że to nie reklama.

3. Bo wspierasz dziennikarstwo wolnościółkowe, a w korpomediach jest dziennikarstwo klatkowe. Nasze jest zdrowsze.

Kliknij, przeczytaj i rozważ: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA