Logo
  • DONALD
  • ONLYFANS PRZEKAŻE FISKUSOWI DANE UŻYTKOWNIKÓW, ŻEBY WSZYSTKO DOKŁADNIE OPODATKOWAĆ I ROZLICZYĆ

OnlyFans przekaże fiskusowi dane użytkowników, żeby wszystko dokładnie opodatkować i rozliczyć

21.03.2024, 13:00
Zgodnie z Dyrektywą Rady UE 2021/514
platformy internetowe takie jak OnlyFans
zobowiązane są do
zbierania danych o swoich użytkownikach
i przekazywaniach ich
organom skarbowym
. Przepisy mówią, że właściciele platform muszą przekazywać informacje dotyczące zarobków twórców organom skarbowym państw UE. Wszystko po to, by ułatwiać państwom opodatkowanie twórców, czy
weryfikację ich zeznań podatkowych
.
Dzięki nowej regulacji fiskus będzie miał dostęp do tych danych, co ułatwi weryfikację podatkową. Twórcy zarabiający na platformach takich jak OnlyFans muszą rozliczyć swoje przychody zgodnie z odpowiednimi przepisami podatkowymi, wybierając odpowiednią formę opodatkowania.
- Zmiana związana z wdrożeniem Dyrektywy DAC7 sprawia, że władze skarbowe państw UE, w tym Polski, otrzymają po raz pierwszy w historii informacje o łącznym wynagrodzeniu użytkowników platform internetowych w sposób automatyczny. W konsekwencji weryfikacja tego, czy twórcy rzetelnie opodatkowywali się z osiąganych zarobków, będzie tak łatwa, jak nigdy dotąd - komentuje Krzysztof Burzyński doradca podatkowy i partner w BTTP.
- Dzięki wejściu w życie tego prawa, także polskie władze skarbowe dostaną od Fenix (właściciela OnlyFans - przyp. red.) informacje o łącznych zarobkach polskich użytkowników, uzyskiwanych za pośrednictwem portalu OnlyFans, począwszy od zarobków za rok 2023 - wskazuje Krzysztof Burzyński.
Warto nadmienić, że właściciel OnlyFans - Fenix już zobowiązał się weryfikować i przekazywać otrzymane dane do władz skarbowych w UE:
- Można się więc spodziewać, że dane o łącznym wynagrodzeniu użytkowników zostały już przekazane do władz skarbowych w wybranym przez Fenix państwie UE, a ono automatycznie przekazało je do polskiego fiskusa albo jeśli tego jeszcze nie zrobiło, to zrobi to niebawem - tłumaczy Krzysztof Burzyński.
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA