Logo
  • DONALD
  • PIS ZACHWYCONE WPISEM MUSKA O DECYZJI TRZASKOWSKIEGO I ŚWIECKICH URZĘDACH

PiS zachwycone wpisem Muska o decyzji Trzaskowskiego i świeckich urzędach

22.05.2024, 11:00
fot. East News / Twitter
Elon Musk
skomentował na Twitterze doniesienia o
decyzji Rafała Trzaskowskiego
dotyczącej usunięcia z urzędów symboli religijnych. Jak stwierdził, jest to
"żenujące"
. Opinia miliardera wywołała wiele reakcji wśród polityków PiS. Mateusz Morawiecki uważa, że to "wstyd", Jacek Sasin pisze z kolei o "sprowadzeniu Trzaskowskiego do parteru".
Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Rafał Trzaskowski podpisał rozporządzenie, którego celem jest "wprowadzenie standardów równego traktowania" w warszawskich urzędach. Zakazuje on m.in.
eksponowania symboli religijnych
w przestrzeni urzędów, co oznacza, że na ścianach nie będzie krzyży. Dodatkowo miejskie wydarzenia będą miały charakter świecki, choć Trzaskowski przewiduje wyjątki w tym zakresie. 
Sprawa wywołała falę komentarzy, zdaniem
Zjednoczonej Prawicy
doszło nawet do złamania konstytucji. 
Pisaliśmy o tym tutaj:
Okazuje się, że o zakazem symboli religijnych w warszawskich urzędach zainteresowano się także za granicą. Artykuł na ten temat opublikowała brytyjska organizacja Free Speech Union. Screeny pojawiły się na Twitterze, a te skomentował Elon Musk.
"Bezwstydnie kopiuje głupie rzeczy z Ameryki. Żenujące"
- napisał miliarder.
Jego komentarz szybko został dostrzeżony przez polityków Zjednoczonej Prawicy.
"Ale wstyd" - napisał Mateusz Morawiecki.
"Elon Musk skrytykował decyzję Rafała Trzaskowskiego o wycofaniu krzyży z urzędów. Kto by pomyślał, że taki światowiec zostanie
sprowadzony do parteru
przez najbogatszego człowieka na świecie. Zaraz pewnie będą pisali w Wyborczej, że Elon Musk to zacofany ciemnogród albo, co gorsza, kryptopisowiec. Nie zdziwi mnie to!" - skomentował z kolei Jacek Sasin.
Odpowiedziała mu posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska.
Entuzjastycznie nastawionym politykom PiS szybko zaczęto przypominać, że Elon Musk niekoniecznie jest dobrym "autorytetem".
"Elon Musk nowym autorytetem Morawieckiego i Sasina. Trumpista, sceptyczny wobec Kijowa, wrogi wobec Unii Europejskiej, ale najważniejsze - w rok stracił na samym "iksie" kilkadziesiąt miliardów dolarów. Niedościgniony wzór" - napisał Marek Belka.

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. Mateusz Morawiecki on Twitter: "Ale wstyd. pic.twitter.com/NLEAjo5OJk / Twitter"https://x.com/MorawieckiM/status/1793010908005794269
2. Anna-Maria Żukowska 💁🏻‍♀️ on Twitter: "Ale wy macie kompleksy. / Twitter"https://x.com/AM_Zukowska/status/1793136980588401013
Pokaż więcej (9)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA