Logo
  • DONALD
  • KUBA WOJEWÓDZKI WYJAŚNIA, ŻE WOLI KONFEDERACJĘ NIŻ PARTIĘ RAZEM, BO TO LEPSZE DLA JEGO PORTFELA

Kuba Wojewódzki wyjaśnia, że woli Konfederację niż partię Razem, bo to lepsze dla jego portfela

10.05.2023, 13:00
W najnowszym odcinku podcastu Wojewódzki&Kędzierski pojawił się politolog i historyk z UKSW prof. Antoni Dudek. Gość wskazał, że polaryzacja społeczna w obecnej sytuacji, gdy partiami dominującymi są PiS i PO nie jest tak groźna, gdyby na ich miejsce weszły Konfederacja i Razem.
Kuba Wojewódzki stwierdził, że w takiej sytuacji wybrałby ugrupowanie Sławomira Mentzena. 
-
To ja już wybiorę Konfederację
, bo oni przynajmniej nie będą grzebali tak bardzo w moich podatkach - oświadczył showman.
 
W tej samej rozmowie celebryta podkreślił, że Konfederacja prezentuje poglądy antysemickie, a wokół niej gromadzą się głównie młodzi mężczyźni, którzy nie potrafią poradzić sobie w obecnych realiach.
 
Słowa gwiazdy telewizji nie oznaczają, że stał się wyborcą Konfederacji. W programie Wojewódzkiego na antenie TVN gościł ostatnio aktor i reżyser Andrzej Seweryn. Podczas dyskusji panowie zastanawiali się, na kogo warto głosować. 
- Żebyście nie przyjmowali tego, co powiem jako dogmat, ale poczytali. Że
Konfederacja to nie jest najlepszy gospodarz tego kraju
- podkreślił Wojewódzki.
 
Mimo wszystko wypowiedź Wojewódzkiego wstrząsnęła internautami. Aktywistka Maja Staśko stwierdziła, że jego wybór pokazuje stan "liberalnych elit w Polsce".
"Wojewódzki mówi, że woli Konfederację od Razem, bo to lepsze dla jego portfela. Wybiera legalizację przemocy wobec dzieci, propagandę putinowską i postulowanie batożenia gejów - bo jako
bogacz nie chce płacić większych podatków
, by inni płacili mniejsze i mieli dostęp do lekarza. To wiele mówi o liberalnych elitach w Polsce. Są liberalne i przeciwne przemocy wobec dzieci czy osób LGBTQ - do czasu, gdy to tylko słowa. Ale gdy ktoś postuluje, by z ich milionów małą część przeznaczyć na ochronę zdrowia psychicznego dla dzieci - to już nie są za dziećmi" - napisała.
 
Głos w sprawie zabrał również stały krytyk działań Wojewódzkiego, czyli Jan Śpiewak.
"Wojewódzki znany z kryminalnych reklam alko i promowania patologii mówi, że będzie głosować na Konfederację jeśli do wyboru będzie Razem, bo to lepsze dla jego portfela. Woli ruskie onuce, batożenie gejów i zakaz aborcji niż wyższe podatki dla bogatych.
TVN wyhodował potwora
" - ocenił.

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA