Logo
  • DONALD
  • LUBLIN RUSZYŁ Z KONKURSEM, ROZDA 20 DOMKÓW DLA JEŻY ZA FIGURKI TYCH ZWIERZĄTEK

Lublin ruszył z konkursem, rozda 20 domków dla jeży za figurki tych zwierzątek

21.10.2023, 12:30
W
Lublinie
wystartował konkurs skierowany dla mieszkańców pod nazwą "
Jeż przyjazny zwierz!
". Akcję ogłoszono z okazji Światowego Dnia Jeża, który przypada na 10 listopada. Aby wziąć udział w konkursie, należy wykazać się kreatywnością i stworzyć niezwykłą
figurkę jeża,
wykonaną z takich materiałów jak gałązki, kasztany, żołędzie czy jesienne owoce. Można używać również materiałów plastycznych. Następnie należy wykonać zdjęcie figurki i opublikować  je na facebookowym profilu Lublina pod postem "Miasto to też Twój dom".
Nagrody otrzymają autorzy najciekawszych prac, które do 9 listopada, do godz. 14.00 otrzymają najwięcej polubień. Do wygrania jest
20 domków dla jeży
.
Jak mówią przedstawiciele miasta, konkurs ma na celu zachęcenie mieszkańców Lublina do opieki nad tymi niewielkimi stworzeniami:
- Jeże to bardzo pożyteczne zwierzęta. Wspierają nas w walce ze ślimakami i uciążliwymi owadami. Musimy jednak pamiętać, że chociaż przystosowały się do warunków miejskich, są narażone na różne niebezpieczeństwa. Organizowany przez nas konkurs ma na celu zachęcenie mieszkanek i mieszkańców Lublina do troski o te niewielkie stworzenia, szczególnie w okresie jesiennym, kiedy szukają schronienia na zimowy sen. Pamiętajmy, by podczas prac porządkowych w naszych ogrodach, mieć na uwadze bezpieczeństwo tych drobnych zwierząt - mówi Katarzyna Antoń, Zastępczyni Dyrektora Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA