Logo
  • DONALD
  • W GDAŃSKU POSTAWIONO NOWE WIATY PRZYSTANKOWE, KTÓRE CHYBA NIE SPEŁNIAJĄ SWOJEJ FUNKCJI

W Gdańsku postawiono nowe wiaty przystankowe, które chyba nie spełniają swojej funkcji

28.11.2021, 10:10
W sieci pojawiły się
zdjęcia nowych wiat przystankowych
, które stanęły na ulicach
Gdańska
. Problem w tym, że są one nietypowe, ponieważ jest to jedynie
przeszklona ściana z krótkim daszkiem
, w związku z tym
nie spełnia ona swojego zadania
.
W sieci natychmiast pojawiło się wiele niezadowolonych głosów odnośnie konstrukcji nowych wiat przystankowych.
Serwis TVN24 postanowił poprosić o komentarz władze Gdańska. Przedstawicielka Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska przekonywała, że nie można było postawić szerszej wiaty z uwagi na ograniczoną szerokość chodnika:
- Wiata na przystanku autobusowym przy ulicy Ptasiej została zamontowana
w takiej formie z uwagi na ograniczoną szerokość chodnika
w tym miejscu i konieczność zachowania odpowiednich szerokości umożliwiających przejście, a także przejazd wózków. Ustawienie wiaty o większych rozmiarach w tej lokalizacji znacznie utrudniłoby poruszanie się w obszarze przystanku. Wiata przystankowa nie jest jeszcze ukończona, a docelowo będzie oświetlona, zamontowana zostanie również ławeczka i kosz na śmieci - powiedziała Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
- W przypadku przystanku przy ulicy Ptasiej ograniczeni jesteśmy istniejącą siecią gazową, zlokalizowaną w gruncie bezpośrednio za przystankiem, montaż większej wiaty w tej lokalizacji nie byłby możliwy ze względu na bardzo wysokie koszty przebudowy sieci i trudność pozyskania uzgodnienia z gestorem sieci - dodała.
Za 30 wiat miasto zapłaciło łącznie 1,4 mln zł. Jak podaje TVN24 w ramach prac wykonawca musiał opracować i uzgodnić dokumentację projektową oraz wykonać przyłącza do sieci energetycznej. Sama konstrukcja wiaty przystankowej to koszt 15 tys. zł. 
Z 30 wiat, które stanęły na terenie miasta, 8 z nich jest takiej szerokości
, jak ta na ulicy Ptasiej:
- Pozostałe to wiaty są o głębokości 100 i 140 cm. Raz jeszcze przedyskutujemy, czy w przypadku ograniczonej szerokości chodnika i konieczności zapewnienia dogodnego przejścia należy montować wąską, ale jednak oświetloną wiatę, która będzie również chronić przed wiatrem, czy postawić jedynie słupek autobusowy - podsumowała Zakrzacka.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA