Logo
  • DONALD
  • PIS PŁACI FUNDACJI RYDZYKA 37 TYSIĘCY MIESIĘCZNIE ZA TRANSMITOWANIE MSZY ŚWIĘTEJ 

PiS płaci fundacji Rydzyka 37 tysięcy miesięcznie za transmitowanie mszy świętej 

26.02.2023, 08:25
Prawo i Sprawiedliwość
na początku stycznia przedłużyło umowę z
fundacją ojca Tadeusza Rydzyka
na
transmisję na żywo mszy świętej
. Partia Jarosława Kaczyńskiego płaci Fundacji Lux Veritatis prawie 37 tysięcy złotych miesięcznie.
Sprawę nagłośnił na Twitterze ekonimista Rafał Mundry, który przeglądał rejestr umów zawartych przez PiS. 4 stycznia podpisano aneks do umowy z 4 marca 2015 roku na transmisję mszy świętej. Wartość przedmiotu umowy to
36 900 zł miesięcznie
czyli ponad 440 tysięcy złotych rocznie. 
Ze strony PiS pod aneksem podpisali się skarbnik partii Teresa Schubert oraz członek Komitetu Poliytycznego, a zarazem minister rolnictwa, Henryk Kowalczyk. Umowa, wedle danych w rejestrze, obowiązuje od 1 marca 2015 do końca 2023 roku. 
"37 tys. zł za transmisję mszy św. miesięcznie. Czyli ok. pół miliona zł rocznie. Łącznie ok 3,5 mln zł wg umowy w latach 2015-2023. Ze składek, dotacji z budżetu państwa, czy wpłat prezesów spółek skarbu państwa..." - pisze Mundry. 
Przypomnijmy, że posłanka Hanna Gill-Piątek ujawniła niedawno, że tylko w ostatnich dwóch latach organizacje ojca Rydzyka realizowały umowy z sześcioma ministerstwami na łączną kwotę
ponad 2 mln zł.
Przykładowo, Ministerstwo Obrony Narodowej zapłaciło 720 tys. zł za promowanie służby wojskowej na antenie Telewizji Trwam, Ministerstwo Finansów za emisję spotów informujących o zmianach podatkowych zapłaciło z kolei 299 tys. zł.
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA