Logo
  • DONALD
  • NIEMCY: WŁADZE W CAŁYM KRAJU WPROWADZAJĄ OBOSTRZENIA DLA NIEZASZCZEPIONYCH

Niemcy: władze w całym kraju wprowadzają obostrzenia dla niezaszczepionych

24.08.2021, 09:13
Od poniedziałku w Niemczech obowiązuje nowa tzw.
zasada 3G
: Geimpfte (zaszczepiony), Genesene (wyleczony), Getestete (przetestowany). Teraz każda osoba przebywająca w zamkniętych pomieszczeniach publicznych musi być
zaszczepiona, posiadać przeciwciała lub wykonać test na obecność COVID-19
Obostrzenia dotyczą klientów restauracji, kin, salonów fryzjerskich, siłowni, basenów, hal sportowych, hoteli, a także osób składających wizyty w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych oraz domach opieki. Zasada obejmuje również uczestników imprez. 3G nie dotyczy jednak małych dzieci i regularnie testowanych uczniów.
 
Jeżeli w danym landzie siedmiodniowa zapadalność utrzymuje się na stałym poziomie poniżej 35 nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu tygodnia, można wówczas zawiesić obowiązywanie zasady 3G. 
Niezależnie od nowych reguł, każdy wciąż ma obowiązek zachować dystans i nosić maseczkę podczas zakupów czy w środkach transportu publicznego. Ponadto 11 października
niemiecki rząd zakończy finansowanie testów
na obecność koronawirusa, które obecnie można wykonać bezpłatnie. Oznacza to, że osoby niezaszczepione będą musiały płacić za wykonanie testu jeżeli zechcą wyjść do kina czy zjeść na mieście. 
Zobacz też:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA