Logo
  • DONALD
  • PO REKLAMODAWCACH Z RADIA SZCZECIN UCIEKAJĄ TEŻ DZIENNIKARZE

Po reklamodawcach z Radia Szczecin uciekają też dziennikarze

14.03.2023, 14:55
Po aferze z ujawnieniem danych ofiar
Radio Szczecin
od kilku dni traci reklamodawców. Informacje o firmach, które rezygnują ze współpracy ze stacją, przekazuje facebookowy profil
"Oni reklamują się u Tomasza Duklanowskiego
". Liczba firm, które zrezygnowały z usług Radia Szczecin, jest coraz większa:
Okazuje się, że ze współpracy ze stacją rezygnują nie tylko reklamodawcy, ale także i
dziennikarze
. Współpracę ze stacją zakończył dziennikarz
Krzysztof Spór
. Poinformował o tym na Facebooku:
"Od kilku dni patrzę z osłupieniem na to, co się dzieje, jak ludzkie nieszczęście zamieniło się w polityczny oręż. Nie mam wątpliwości, czemu służyło wyciągnięcie tej sprawy na światło dzienne po tak wielu miesiącach.
Przekroczono granicę, za którą wydarzyła się niewyobrażalna tragedia
, ale zamiast refleksji kierownictwa Radia Szczecin i zdecydowanych działań, w myśl partyjnych interesów osoby decyzyjne unikają wzięcia odpowiedzialności, uciekają w polityczną retorykę i grają na czas, na przeczekanie. Nie chcę czekać z nimi" - napisał na Facebooku.
Z Radiem Szczecin pożegnał się także
Grzegorz Piepke i Bartłomiej Czetowicz
, prowadzący poranny program w stacji. Dziennikarze w relacji na Instagramie przekazali, że liczą na wyjaśnienie sprawy:
- Czara goryczy przelała się w stu procentach. Mamy Was budzić dobrą energią, a ta energia z nas zeszła. Mamy nadzieję na jak najszybsze wyjaśnienie sprawy, mamy nadzieję, że winni tej sytuacji poniosą karę. W tej firmie pracuje 70 osób, wiele z nich bardzo, bardzo długo. Nawet 40 lat -  mówią Piepke i Czetowicz.
Piepke w rozmowie z serwisem Press przyznał, że bał się o bezpieczeństwo swojej i swojej rodziny:
 - Groźby karalne, które otrzymywaliśmy na maila, drzwi oblane farbą, wiadomości czy telefony podczas programu do redakcji, gdy ktoś po drugiej stronie życzy śmierci – całkowicie zmieniły nasz wizerunek w oczach Polski i naszych słuchaczy. Pisząc nasz wizerunek - mówię o prezenterach, ludziach z promocji kultury itd.
Wylano na nas pomyje i kazano się w tym babrać zostawiając nas bez wyboru
. Pod moimi prywatnymi zdjęciami, mojej rodziny pojawiły się komentarze nawiązujące do sprawy – ludzie zaczęli pytać. Nie mogłem stać obojętnie, postanowiłem odejść - powiedział w rozmowie z serwisem.
Jak podaje Press.pl władze Radia Szczecin nie zamierzają podejmować ostatecznych kroków wobec naczelnego Tomasza Duklanowskiego. 
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA