Logo
  • DONALD
  • GRETA THUNBERG: "PRAWDOPODOBNIE MIAŁAM KORONAWIRUSA. MIAŁAM DRESZCZE, BOLAŁO MNIE GARDŁO"

Greta Thunberg: "prawdopodobnie miałam koronawirusa. Miałam dreszcze, bolało mnie gardło"

24.03.2020, 18:05
fot. East News
Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg
poinformowała na Instagramie, że po powrocie z podróży
z Brukseli miała objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem.
Thunberg przebywa obecnie na kwarantannie, nie była jeszcze poddana badaniu na obecność wirusa.
Jak pisze nastolatka podobne, lecz bardziej wzmożone objawy ma jej ojciec, który wracał razem z nią z Brukseli.
"Od dwóch tygodni siedzę w domu. Po powrocie z podróży po Europie Środkowej odizolowałem się (w wynajętym mieszkaniu z dala od matki i siostry), ponieważ liczba przypadków COVID-19 (np. w Niemczech) była na początku podobna jak we Włoszech.
Około dziesięć dni temu zaczęłam odczuwać pewne objawy, dokładnie w tym samym czasie co mój ojciec, który jechał ze mną z Brukseli.
Czułam się zmęczona
, miałam dreszcze, bolało mnie gardło i kaszel.
Mój tata odczuwał te same objawy, ale o wiele bardziej intensywne i z gorączką.
W Szwecji nie można badać się na COVID-19, chyba że potrzebuje się natychmiastowej pomocy medycznej. Każdemu, kto czuje się źle, mówi się, żeby pozostał w stanie kwarantannie. Dlatego też nie zostałam przebadana na obecność COVID-19, ale jest bardzo
prawdopodobne, że go miałam, biorąc pod uwagę połączone objawy i okoliczności.
Teraz w zasadzie wyzdrowiałam. Prawie nie czułam się chora. Moje ostatnie przeziębienie było o wiele gorsze od tego! Gdyby nie to, że ktoś inny miał wirusa jednocześnie, mogłabym nawet niczego nie podejrzewać. Wtedy pomyślałabym, że jestem niezwykle zmęczona odrobiną kaszlu.
I to właśnie czyni wirusa o wiele bardziej niebezpiecznym.
Wielu (zwłaszcza młodych ludzi) może w ogóle nie zauważyć żadnych objawów lub objawy bardzo łagodne
. Wtedy nie wiedzą, że mają wirusa i mogą go przekazać osobom z grup ryzyka.
My, którzy nie należymy do grupy ryzyka, ponosimy ogromną odpowiedzialność, nasze działania mogą zadecydować o życiu lub śmierci innych.
Proszę pamiętajcie o tym, postępujcie zgodnie z radami ekspertów i lokalnych władz
oraz #Zostanwdomu, aby spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. I pamiętajcie, aby zawsze troszczyć się o siebie nawzajem i pomagać potrzebującym” - napisała Greta na Instagramie.

Masz Telegram? Sprawdź nasz kanał

Wysyłamy świeże newsy i wideo prosto na Telegram. Kliknij, to niczego nie przegapisz: 

https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. The last two weeks I've stayed inside. When I returned from my trip around Central Europe I isolated myself (in a borrowed apartment away from my mother and sister) since the number of cases of COVID-19 (in Germany for instance) were similar to Italy in the beginning. Around ten days ago I started feeling some symptoms, exactly the same time as my father - who traveled with me from Brussels. I was feeling tired, had shivers, a sore throat and coughed. My dad experienced the same symptoms, but much more intense and with a fever. In Sweden you can not test yourself for COVID-19 unless you're in need of emergent medical treatment. Everyone feeling ill are told to stay at home and isolate themselves. I have therefore not been tested for COVID-19, but it's extremely likely that I've had it, given the combined symptoms and circumstances. Now I've basically recovered, but - AND THIS IS THE BOTTOM LINE: I almost didn't feel ill. My last cold was much worse than this! Had it not been f...https://www.instagram.com/p/B-HwpQkJqrc/
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA