Logo
  • DONALD
  • BĄKIEWICZ PEŁEN OPTYMIZMU: BUDUJEMY STRUKTURY STRAŻY NARODOWEJ, 3-4 TYSIĄCE LUDZI I MNÓSTWO ZGŁOSZEŃ

Bąkiewicz pełen optymizmu: budujemy struktury Straży Narodowej, 3-4 tysiące ludzi i mnóstwo zgłoszeń

25.12.2020, 17:22
Robert Bąkiewicz
, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości udzielił wywiadowi portalowi Radia Maryja, w którym zdradza między innymi
plany rozwoju Straży Narodowej.
Jak tłumaczy, powstała ona
"w akcie obrony kościołów przed atakami rozwścieczonej lewicy"
.
- Ta rewolucja satanistyczna, ateistyczna, wroga Bogu, materialistyczna przybiera na sile, ale rzeczywiście fakt ataku na świątynie katolickie w Polsce - gdzie jeszcze niedawno mówiliśmy o tym, że Polska jest krajem katolickim - był tym czynnikiem, który wyzwolił powstanie Straży Narodowej. Natomiast Straż Narodowa w przyszłości ma się zajmować nie tylko tą rzeczywistością - mówi.
Bąkiewicz chce, aby Straż Narodowa zajmowała się obroną kościołów, formacją katolicką oraz działalnością charytatywną. Przede wszystkim ma być
"elementem mobilizacji polskich katolików"
i dzielić się na segment proobronny i porządkowy oraz segment "społeczny". 
- Dzisiaj Straż Narodowa ma być przede wszystkim elementem mobilizacji polskich katolików, ludzi, którzy są związani z cywilizacją łacińską.
Ma dzielić się na dwa segmenty: segment bardziej proobronny, defensywny i porządkowy w stosunku do agresji lewicy wobec Kościoła oraz segment bardziej społeczny, edukacyjny.
Chcielibyśmy, żeby strażnicy nie tylko bronili kościołów, nie tylko pomagali np. w swoich parafiach księżom czy w obronach procesji na Boże Ciało lub podczas innych wydarzeń liturgicznych, ale również żeby zaczęli współpracować między sobą, żeby zaczęli formować się w duchu katolickim.
- Ten duch katolicki ma być duchem kontrrewolucji, duchem wypierania marksistowskiego obłędu, który jest wprowadzany na całym świecie, w Europie, ale również w naszym kraju. Ma to być dokonywane poprzez formację katolicką, poprzez modlitwę. (…) Ostatecznym celem, który stawiamy Straży Narodowej, ma być
doprowadzenie do przywrócenia w Polsce, a być może na świecie
(wydaje się to z dzisiejszej perspektywy bardzo trudne) społecznego porządku katolickiego, chrześcijańskiego - mówi szef Marszu Niepodległości.
Bąkiewicz dodaje, że obecnie Straż Narodowa
 jest na etapie stworzenia struktur.
 
- Możemy powiedzieć, że jest
kilka tysięcy (3-4 tysiące osób)
z nami związanych na terenie całej Polski. W samej Warszawie jest kilkaset osób, natomiast jest to proces, który będzie w tej chwili trwał. Współtworzeniem Straży Narodowej zainteresowanych jest wiele osób. Otrzymaliśmy już
kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy
maili w tej sprawie 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA