Logo
  • DONALD
  • BĄKIEWICZ PEŁEN OPTYMIZMU: BUDUJEMY STRUKTURY STRAŻY NARODOWEJ, 3-4 TYSIĄCE LUDZI I MNÓSTWO ZGŁOSZEŃ

Bąkiewicz pełen optymizmu: budujemy struktury Straży Narodowej, 3-4 tysiące ludzi i mnóstwo zgłoszeń

25.12.2020, 17:22
Robert Bąkiewicz
, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości udzielił wywiadowi portalowi Radia Maryja, w którym zdradza między innymi
plany rozwoju Straży Narodowej.
Jak tłumaczy, powstała ona
"w akcie obrony kościołów przed atakami rozwścieczonej lewicy"
.
- Ta rewolucja satanistyczna, ateistyczna, wroga Bogu, materialistyczna przybiera na sile, ale rzeczywiście fakt ataku na świątynie katolickie w Polsce - gdzie jeszcze niedawno mówiliśmy o tym, że Polska jest krajem katolickim - był tym czynnikiem, który wyzwolił powstanie Straży Narodowej. Natomiast Straż Narodowa w przyszłości ma się zajmować nie tylko tą rzeczywistością - mówi.
Bąkiewicz chce, aby Straż Narodowa zajmowała się obroną kościołów, formacją katolicką oraz działalnością charytatywną. Przede wszystkim ma być
"elementem mobilizacji polskich katolików"
i dzielić się na segment proobronny i porządkowy oraz segment "społeczny". 
- Dzisiaj Straż Narodowa ma być przede wszystkim elementem mobilizacji polskich katolików, ludzi, którzy są związani z cywilizacją łacińską.
Ma dzielić się na dwa segmenty: segment bardziej proobronny, defensywny i porządkowy w stosunku do agresji lewicy wobec Kościoła oraz segment bardziej społeczny, edukacyjny.
Chcielibyśmy, żeby strażnicy nie tylko bronili kościołów, nie tylko pomagali np. w swoich parafiach księżom czy w obronach procesji na Boże Ciało lub podczas innych wydarzeń liturgicznych, ale również żeby zaczęli współpracować między sobą, żeby zaczęli formować się w duchu katolickim.
- Ten duch katolicki ma być duchem kontrrewolucji, duchem wypierania marksistowskiego obłędu, który jest wprowadzany na całym świecie, w Europie, ale również w naszym kraju. Ma to być dokonywane poprzez formację katolicką, poprzez modlitwę. (…) Ostatecznym celem, który stawiamy Straży Narodowej, ma być
doprowadzenie do przywrócenia w Polsce, a być może na świecie
(wydaje się to z dzisiejszej perspektywy bardzo trudne) społecznego porządku katolickiego, chrześcijańskiego - mówi szef Marszu Niepodległości.
Bąkiewicz dodaje, że obecnie Straż Narodowa
 jest na etapie stworzenia struktur.
 
- Możemy powiedzieć, że jest
kilka tysięcy (3-4 tysiące osób)
z nami związanych na terenie całej Polski. W samej Warszawie jest kilkaset osób, natomiast jest to proces, który będzie w tej chwili trwał. Współtworzeniem Straży Narodowej zainteresowanych jest wiele osób. Otrzymaliśmy już
kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy
maili w tej sprawie 

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Kliknij tu po więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

To nasz Twitter: https://twitter.com/donald_PL_

A to nasz kanał na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA