Logo
  • DONALD
  • DYREKTORKA SZKOŁY DO MORAWIECKIEGO: PRZEHULAŁ PAN NASZ WSPÓLNY CENNY CZAS

Dyrektorka szkoły do Morawieckiego: przehulał Pan nasz wspólny cenny czas

21.10.2020, 07:10
Dyrektorka jednej z krakowskich szkół podstawowych
Jolanta Gajęcka opublikowała na Facebooku
wpis, który skierowany jest do premiera Mateusza Morawieckiego
. Kobieta informuje w nim, że musi zawiesić zajęcia w klasach 4-8, ponieważ brakuje jej nauczycieli.
Na 44 nauczycieli pracujących w placówce, aż
18 przebywa na kwarantannie lub na zwolnieniu L-4
.
"Panie Premierze, stało się... Od jutra zepsuję Panu statystykę... W klasach 4-8 musiałam zawiesić zajęcia, bo nie mam Nauczycieli... Z 44 pracujących z klasami 4-8 (31 oddziałów), dzisiaj w Szkole nie było 18 (większość na L-4, pozostali na kwarantannie rodzinnej). Przy 14 nieobecnych, byliśmy jeszcze w stanie zorganizować w miarę merytoryczne zastępstwa.
Przy 18 to już farsa i igranie z bezpieczeństwem...
Przykro mi, ale na potrzeby czwartkowej konferencji prasowej, musi Pan stworzyć nową kategorię, bo nie wpiszemy się w dotychczasowe - o nas ani zdalna, ani hybrydowa... w klasach 4-8 praktycznie ŻADNA!
Z młodszymi Dziećmi będziemy pracować wg dotychczasowej organizacji dopóki się da. Jak długo? Nie wiem..."
- napisała Gajęcka.
Dyrektorka zwraca uwagę na to, że edukacja zdalna mimo "partyzanckich" warunków była możliwa na wiosnę, ponieważ nie było tak wiele zachorowań. Teraz wielu nauczycieli jest chorych a do tego warunki działania nie poprawiły się:
"Przy okazji muszę Panu coś jeszcze uświadomić.
Może Pan szerzej otworzy oczy i to dostrzeże - o zdalnej edukacji, nawet w wydaniu tak bardzo partyzanckim, jak na wiosnę, może Pan zapomnieć
. Czemu? Wtedy zamknął Pan w domu zdrowych Ludzi, którzy chwycili co mieli pod ręką i w imię wyższych idei i poczucia obowiązku, przenosili XIX-wieczną szkołę w XXI wiek. Partyzanci, ale zdrowi partyzanci.
Teraz połowa partyzantów leży w szpitalach polowych i nie nadaje się na tę wojnę
. Pomyślał Pan o tym wymyślając tę swoją strategię dla edukacji i ogłaszając ją w pełnym wakacyjnym słońcu?" - napisała.
Gajęcka wymienia problemy, z którymi spotyka się ona jako dyrektorka, ale także nauczyciel. Stwierdza także, że premier "przehulał wspólny cenny czas" i nie przygotował Polski i polskiej edukacji na drugą falę epidemii:
"Wie Pan, czego mi najbardziej żal?
Żal mi straconego czasu.
Kazał mi Pan przygotować Regulamin funkcjonowania Szkoły w czasie epidemii... Zrobiłam to...
Gdzie jest Pana Regulamin funkcjonowania państwa w czasie pandemii? Gdzie jest Regulamin dla edukacji?
Strategia "jakoś" na wiosnę.... Strategia "normalnie" na teraz... Tylko, że nic nie jest NORMALNE!
Niech Pan zagoni nowego Pana Ministra do pracy!
Może chociaż wstrzyma kuratoryjne konkursy/olimpiady przedmiotowe, w których nie mogą uczestniczyć Uczniowie przebywający na kwarantannie... Może zarządzi, że tegoroczni Siódmoklasiści za półtora roku nie będą musieli zdawać kolejnego durnego egzaminu z dodatkowego przedmiotu... Może wymyśli, jak płacić, gdy Nauczyciel gotowy do pracy przebywa na kwarantannie w domu i chciałby uczyć, ale Dzieci są w szkole i trzeba Im zapewnić opiekę... Tyle spraw..." - napisała Gajęcka.
"
Zaskoczyła nas ta trzecia wojna światowa
... Miały być tarcze, flanki, pociski, sojusznicy, brygady, któreś eFy... Przy wiosennym ostrzale zeszliśmy z linii ognia. Wydawało się, że po to, aby się uzbroić i podjąć walkę... Nic z tego! Wypuścił nas Pan ponownie na tę wojnę nie tylko bez broni, ale nawet bez tarczy...
Przehulał Pan nasz wspólny cenny czas.
.." - dodała.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://www.facebook.com/paxdlaKrakowa/posts/1221991324834735https://www.facebook.com/paxdlaKrakowa/posts/1221991324834735
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA