Logo
  • DONALD
  • PREMIER ZAPOWIEDZIAŁ ZNIESIENIE WIĘKSZOŚCI OBOSTRZEŃ COVIDOWYCH. ZOSTAJĄ MASECZKI, IZOLACJA I KWARANTANNA

Premier zapowiedział zniesienie większości obostrzeń covidowych. Zostają maseczki, izolacja i kwarantanna

23.02.2022, 08:50
Dziś o godzinie 9:00 rozpoczęła się konferencja premiera Mateusz Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Poinformowano na niej o sytuacji związanej z
pandemią koronawirusa w Polsce
. Zapowiedziano zniesienie większości obostrzeń od 1 marca:


-
Można znieść część ograniczeń
, które towarzyszyły nam przez wiele miesięcy. Zmiany, które zaprezentujemy są przedyskutowane z radą ds. COVID-19, w której znajdują się specjaliści w tej dziedzinie - zaznaczył premier.
Wciąż będzie
obowiązywało noszenie maseczek
w miejscach publicznych oraz
izolacja i kwarantanna dla domowników
w skróconym czasie.
Zapowiedziano przywrócenie normalnej pracy w urzędach i zniesienie większości obostrzeń gospodarczych:
- Nadal będzie obowiązywało noszenie maseczek w miejscach publicznych, przywracamy normalną pracę w urzędach, utrzymujemy izolację i kwarantannę dla domowników w skróconym czasie - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji.
- To są oczywiście też restrykcje, które w perspektywie kolejnych tygodni czy miesięcy będziemy decydowali się znosić – zawsze konsultujemy te decyzje ze specjalistami, w tym przypadku chodzi o Radę ds. Covid, która działa w nowej formule. Wczoraj odbyło się spotkanie i dyskutowaliśmy m.in. na ten temat - minister zdrowia Adam Niedzielski.
- Decyzja o zniesieniu większości obostrzeń jest oparta na wnikliwej analizie trendów epidemicznych i sytuacji w szpitalach, ale też innych informacjach, które braliśmy pod uwagę - dodał.


Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA