Logo
  • DONALD
  • FALENTA DO ANDRZEJA DUDY: UWAŻAM, ŻE JESTEM GENIALNYM STRATEGIEM

Falenta do Andrzeja Dudy: uważam, że jestem genialnym strategiem

15.06.2019, 16:05
W poniedziałek
Rzeczpospolita
opublikowała fragmenty listu, który
Marek Falenta napisał do prezydenta Andrzeja Dudy
z więzienia w Walencji. Po raz trzeci prosi w nim o ułaskawienie.
Jego dwa poprzednie wnioski zostały odrzucone.
Falenta
zagroził wprost, że jeśli nie zostanie ułaskawiony, ujawni, kto "stał za nim" w aferze podsłuchowej
. Wymienił 12 osób: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, ministrów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, szefa CBA Ernesta Bejdę, oficerów biura i dziennikarzy piszących o aferze.
Pisaliśmy o tym tutaj:
Teraz
Gazeta Wyborcza
opublikowała cały list biznesmena do prezydenta. Oto jego najciekawsze fragmenty:
"Szanowny Panie Prezydencie,
Gdzieś na świecie, dokładnie w hiszpańskim więzieniu gnije człowiek, który wierzył w sprawę pt. Polska uczciwa i sprawiedliwa.
Człowiek, który zrobił to, co do niego należało, wywiązał się ze wszelkich złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana formacji politycznej.
(...)
Panie Prezydencie, oferuję Wam spokój polityczny, wsparcie w kolejnych wyborach i moją lojalność, tak jak to było do tej pory.
Z całą stanowczością podkreślam, że nie zamierzam, w samotności umierać, gdy "Wy" się pasiecie na mojej krawawicy i nieszczęściu”.
(...)
 "
Straciłem wszystko bezgranicznie wam ufając i oczekuję, że wywiążecie się z umowy.
Mam jeszcze czas. Zastanówcie się.
(...)
"
Pragnę powtórzyć Panu, że nie jestem żadnym przestępcą. Zawsze byłem dobry i uczciwy.
Nigdy nikomu nic nie zrobiłem i nie ukradłem. Pomagałem wszystkim bezinteresownie, czego przykłady może Pan znaleźć w internecie. Na zlecenie służb specjalnych miałem znaczący udział w wygraniu przez Pana wyborów, co publicznie potwierdzał redaktor Cezary Gmyz. Nie trzeba też oczywiście wspominać o przełamaniu poparcia politycznego i obnażeniu prawdziwej twarzy polityków Platformy Obywatelskiej.
Uważam siebie za dobrego i doświadczonego gracza”
- kontynuuje Falenta.
"
Premier Donald Tusk też został uprzedzony,
niestety błędnie ocenił swoją siłę i niezniszczalne poparcie społeczeństwa. Przeliczył się i dzisiaj musiał zniknąć z polskiej sceny politycznej. Miejmy nadzieję, że nigdy już nie wróci. Będzie to wielka tragedia dla narodu i Pańskiej formacji. Wiadomo, że zacznie od rozliczania przeszłości i ludzi, którzy odsunęli go od władzy.
Nie trzeba być psychologiem, by wyobrazić sobie jaką potrafi być mściwą osobą".
(...)
"
Mam nadzieję, że nie zbagatelizuje Pan mojego listu
. To nie są żadne groźby, ani szantaż. Ujawnię jedynie prawdę o wydarzeniach z afery taśmowej. Już raz udowodniłem swoje możliwości. Po co to powtarzać?
Uważam, że jestem genialnym strategiem”.
(...)
"
Ja nie mam już nic do stracenia i mogę tylko na tym zyskać ponieważ w świetle całokształtu dowodów Sąd Najwyższy powinien mnie uniewinnić.
Moi adwokaci uzupełnią kasację o nowe dowody i nawet jeżeli jest to niedopuszczalne opozycja zyska do tych dowodów pełny dostęp. Tak jak to się stało z upublicznieniem akt afery przez SN.
Opozycja będzie w pełni zmobilizowana a pańską formację czeka zniknięcie na zawsze ze sceny politycznej. Zaczną się długie lata procesów sądowych i oskarżeń o różne popełnione zbrodnie. Podzielicie wtedy moją sytuację".
(...)
"Zasłużyłem na to tysiąckrotnie.
Po tej nauczce jaką dostałem od życia chcę już tylko pracować, przebywać z rodziną i tak jak Pan się odchudzać :) Pozdrawiam z nadzieją Marek Falenta PS Wesołych Świąt. Dla mnie i mojej rodziny to będą bardzo smutne święta".

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA