Logo
  • DONALD
  • FALENTA DO ANDRZEJA DUDY: UWAŻAM, ŻE JESTEM GENIALNYM STRATEGIEM

Falenta do Andrzeja Dudy: uważam, że jestem genialnym strategiem

15.06.2019, 16:05
W poniedziałek
Rzeczpospolita
opublikowała fragmenty listu, który
Marek Falenta napisał do prezydenta Andrzeja Dudy
z więzienia w Walencji. Po raz trzeci prosi w nim o ułaskawienie.
Jego dwa poprzednie wnioski zostały odrzucone.
Falenta
zagroził wprost, że jeśli nie zostanie ułaskawiony, ujawni, kto "stał za nim" w aferze podsłuchowej
. Wymienił 12 osób: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, ministrów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, szefa CBA Ernesta Bejdę, oficerów biura i dziennikarzy piszących o aferze.
Pisaliśmy o tym tutaj:
Teraz
Gazeta Wyborcza
opublikowała cały list biznesmena do prezydenta. Oto jego najciekawsze fragmenty:
"Szanowny Panie Prezydencie,
Gdzieś na świecie, dokładnie w hiszpańskim więzieniu gnije człowiek, który wierzył w sprawę pt. Polska uczciwa i sprawiedliwa.
Człowiek, który zrobił to, co do niego należało, wywiązał się ze wszelkich złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana formacji politycznej.
(...)
Panie Prezydencie, oferuję Wam spokój polityczny, wsparcie w kolejnych wyborach i moją lojalność, tak jak to było do tej pory.
Z całą stanowczością podkreślam, że nie zamierzam, w samotności umierać, gdy "Wy" się pasiecie na mojej krawawicy i nieszczęściu”.
(...)
 "
Straciłem wszystko bezgranicznie wam ufając i oczekuję, że wywiążecie się z umowy.
Mam jeszcze czas. Zastanówcie się.
(...)
"
Pragnę powtórzyć Panu, że nie jestem żadnym przestępcą. Zawsze byłem dobry i uczciwy.
Nigdy nikomu nic nie zrobiłem i nie ukradłem. Pomagałem wszystkim bezinteresownie, czego przykłady może Pan znaleźć w internecie. Na zlecenie służb specjalnych miałem znaczący udział w wygraniu przez Pana wyborów, co publicznie potwierdzał redaktor Cezary Gmyz. Nie trzeba też oczywiście wspominać o przełamaniu poparcia politycznego i obnażeniu prawdziwej twarzy polityków Platformy Obywatelskiej.
Uważam siebie za dobrego i doświadczonego gracza”
- kontynuuje Falenta.
"
Premier Donald Tusk też został uprzedzony,
niestety błędnie ocenił swoją siłę i niezniszczalne poparcie społeczeństwa. Przeliczył się i dzisiaj musiał zniknąć z polskiej sceny politycznej. Miejmy nadzieję, że nigdy już nie wróci. Będzie to wielka tragedia dla narodu i Pańskiej formacji. Wiadomo, że zacznie od rozliczania przeszłości i ludzi, którzy odsunęli go od władzy.
Nie trzeba być psychologiem, by wyobrazić sobie jaką potrafi być mściwą osobą".
(...)
"
Mam nadzieję, że nie zbagatelizuje Pan mojego listu
. To nie są żadne groźby, ani szantaż. Ujawnię jedynie prawdę o wydarzeniach z afery taśmowej. Już raz udowodniłem swoje możliwości. Po co to powtarzać?
Uważam, że jestem genialnym strategiem”.
(...)
"
Ja nie mam już nic do stracenia i mogę tylko na tym zyskać ponieważ w świetle całokształtu dowodów Sąd Najwyższy powinien mnie uniewinnić.
Moi adwokaci uzupełnią kasację o nowe dowody i nawet jeżeli jest to niedopuszczalne opozycja zyska do tych dowodów pełny dostęp. Tak jak to się stało z upublicznieniem akt afery przez SN.
Opozycja będzie w pełni zmobilizowana a pańską formację czeka zniknięcie na zawsze ze sceny politycznej. Zaczną się długie lata procesów sądowych i oskarżeń o różne popełnione zbrodnie. Podzielicie wtedy moją sytuację".
(...)
"Zasłużyłem na to tysiąckrotnie.
Po tej nauczce jaką dostałem od życia chcę już tylko pracować, przebywać z rodziną i tak jak Pan się odchudzać :) Pozdrawiam z nadzieją Marek Falenta PS Wesołych Świąt. Dla mnie i mojej rodziny to będą bardzo smutne święta".

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA