Logo
  • DONALD
  • TWITCH ZAWIESIŁ KANAŁ DONALDA TRUMPA ZA MOWĘ NIENAWIŚCI

Twitch zawiesił kanał Donalda Trumpa za mowę nienawiści

02.07.2020, 08:30
Serwis streamingowy
Twitch
należący do Amazona
zawiesił kanał Donalda Trumpa
. Wszystko w związku ze złamaniem przez prezydenta zasad platformy dotyczących
mowy nienawiści.
Donald Trump niedawno na swoim kanale zamieścił dwa materiały niezgodne ze standardami serwisu. Jeden z nich to retransmisja wystąpienia polityka podczas kampanii prezydenckiej w 2015 r., podczas którego stwierdził, że
Meksyk wysyła przez granicę z USA narkotyki, gwałcicieli i przestępców
.
"Kiedy Meksyk wysyła swoich ludzi, nie wysyła najlepszych. Nie wysyłają ciebie. Nie wysyłają cię. Wysyła ludzi, którzy mają wiele problemów, i sprowadza te problemy do nas. Przynoszą oni narkotyki. Przynoszą przestępstwa. To gwałciciele. A niektórzy, jak przypuszczam, to dobrzy ludzie. Ale rozmawiam ze strażą graniczną i oni mówią, kto do nas trafia. I to jest tylko zdrowy rozsądek. To tylko zdrowy rozsądek.
Wysyłają nam nieodpowiednich ludzi
" - mówił Trump na nagraniu.
Drugie nagranie to
retransmisja z wiecu prezydenta w Tulsie
. Prezydent USA sugerował wówczas, że
"Latynosi włamują się do domów kobiet o godz. 1 nad ranem
".
Rzecznika Twitcha w oświadczeniu przekazała, że materiały Trumpa zostały usunięte a jego konto tymczasowo zostało zablokowane:
"W serwisie Twitch mowa nienawiści jest zabroniona. Dlatego, zgodnie z naszą polityką, kanał prezydenta Trumpa został tymczasowo zawieszony na platformie, a krzywdzące komentarze usunięte" - przekazała w oświadczeniu rzeczniczka Twitcha.

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia wysyłamy codziennie na Telegramie. Wystarczy zainstalować aplikację Telegram i kliknąć tu: https://t.me/donaldplnews

Instagram: https://www.instagram.com/donald.pl

Sprawdź naszą stronę główną:

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA