Logo
  • DONALD
  • PRÓBA "WROGIEGO PRZEJĘCIA" DRUTEXU PRZEZ CÓRKĘ WŁAŚCICIELA. INTERWENIUJE KRZYSZTOF RUTKOWSKI

Próba "wrogiego przejęcia" Drutexu przez córkę właściciela. Interweniuje Krzysztof Rutkowski

19.02.2019, 08:15
W niedzielę
wieczorem do Komendy Powiatowej Policji w Bytowie
wpłynęło
zawiadomienie o
możliwości popełnienia przestępstwa –
próby wrogiego przejęcia firmy, przez córkę Leszka Gierszewskiego właściciela firmy Drutex
– jednego z największych producentów okien w Polsce. Organy ścigania powiadomił sam Gierszewski. 
W poniedziałek przed siedzibą Drutexu pojawili się
pracownicy agencji detektywistycznej Krzysztofa Rutkowskiego, którzy uniemożliwili wejście do firmy kierownictwu,
w tym między innymi Grażynie Gierszew­skiej, żonie Leszka Gierszewskiego, która zasiada w radzie nadzorczej firmy. 
Na facebookowym profilu Drutex S.A. pojawił się wpis
, który opisuje przebieg zdarzeń, które miały mieć miejsce w niedzielę w Bytowie:
Próba wrogiego przejęcia firmy Drutex
W związku z dzisiejszymi wydarzeniami,
Drutex S.A. oświadcza, że mogło dojść do próby wrogiego przejęcia spółki.
Pod nieobecność Pana Leszka Gierszewskiego - założyciela i głównego akcjonariusza spółki, który od prawie 35 lat buduje od zera firmę Drutex oraz samodzielnie decyduje o wszystkich istotnych sprawach dotyczących jej rozwoju, podjęto podstępne działania, których celem było usunięcie Pana Prezesa i przejęcie władzy w firmie.
Szczególnie bulwersujący jest fakt, iż działania te podjęły osoby z najbliższej rodziny tzn. córka oraz jej mąż (radca prawny).
Na skutek wsparcia lojalnych osób z załogi spółki oraz dzięki pomocy profesjonalnych podmiotów, takich jak BIURA RUTKOWSKI - RUTKOWSKI GROUP, udało się zapobiec tragedii i zachować wiarygodność firmy, która jest największym pracodawcą w Bytowie i w regionie.
W sprawie zostało również złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
Wszelkie dalsze
próby podejmowania czynności pseudoprawnych przez przeciwników prezesa Drutexu będą surowo kwestionowane i uznawane za nielegalne.
Sprawie zaprzecza żona Leszka Gierszewskiego, Grażyna,
która wydała oświadczenie w związku ze sprawą.
Kobieta twierdzi, że to jej mąż "działał na szkodę firmy, będąc pod wpływem nowej partnerki życiowej".
"
Oświadczam, że zaprzeczam, aby przez kogokolwiek innego poza samym Leszkiem Gierszewskim, zostały podjęte działania mające na celu "wrogie przejęcie" Drutex Spółki Akcyjnej w Bytowie.
Jednocześnie wyjaśniam, że Leszek Gierszewski zapomniał kto jest akcjonariuszem - właścicielem większościowego pakietu akcji Drutex S.A. w Bytowie. Akcje te jako objęte wspólnotą majątkową małżeńską stanowią majątek wspólny małżonków Leszka i Grażyny Gierszewskich, a stosowny zapis odzwierciedlający tę okoliczność na mój wniosek został ujawniony w Księdze Wieczystej Drutex S.A. w Bytowie.
Założycielem spółki - wbrew twierdzeniom Leszka Gierszewskiego - byli Grażyna Gierszewska, Leszek Gierszewski oraz nasze dzieci Karolina Dobranowska i Jakub Gierszewski.
Podwaliną majątkową przyszłej potęgi Drutex S.A. był majątek odziedziczony przeze mnie po moim ojcu. Aktywny udział w tworzeniu rozwoju Drutex S.A. obok Leszka Gierszewskiego brałam ja oraz nasze dzieci w szczególności wieloletni wiceprezes zarządu Karolina Dobranowska. Zdziwienie budzi siłowe niedopuszczenie do odbycia walnego zgromadzenia akcjonariuszy zwołanego przez samego Leszka Gierszewskiego z porządkiem obrad ustalonym przez niego, bez którego zgody nie było możliwości zmiany porządku obrad.
Podstawowym celem pozostałych akcjonariuszy było niedopuszczenie do bezpodstawnego i niekorzystnego dla spółki odwołania z członka zarządu Bogdana Gierszewskiego a także wiceprezes Karoliny Dobranowskiej.
Leszek Gierszewski doprowadził także do sprzecznego z przepisami Kodeksu spółek handlowych oraz Statutu Spółki zwołania posiedzenia Rady Nadzorczej (posiedzenie takie może zwołać wyłącznie przewodnicząca Rady Nadzorczej), na których podjęto nieskuteczną uchwałę o odwołaniu mnie z funkcji przewodniczącej, jednocześnie uniemożliwiając mi udział w posiedzeniu Rady Nadzorczej. O posiedzeniu zostałam poinformowana bezpośrednio przed nim, będąc w Słupsku.
Gdy dojechałam do Bytowa, nie wpuszczono mnie na posiedzenie Rady. W mojej ocenie Leszek Gierszewski, pod wysoce negatywnym wpływem obecnej, rzeczywistej partnerki życiowej,
rozpoczął prowadzenie polityki sprzecznej z żywotnym interesem Drutex S.A. jak i najbliższych członków rodziny, polegającej na usuwaniu ze spółki osób należących do rodziny, profesjonalnie i oddanie dbających o dobro i rozwój spółki. Tego typu postępowanie Leszka Gierszewskiego budzi mój stanowczy sprzeciw i spotyka się ze stosowną reakcją prawną. Jednocześnie wyrażając zażenowanie zaistniałą sytuacją, uprzejmie proszę wszystkich klientów, pracowników i współpracowników Drutex S.A. o zachowanie spokoju.
Grażyna Gierszewska, przewodnicząca Rady Nadzorczej".

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA