Logo
  • DONALD
  • PRÓBA "WROGIEGO PRZEJĘCIA" DRUTEXU PRZEZ CÓRKĘ WŁAŚCICIELA. INTERWENIUJE KRZYSZTOF RUTKOWSKI

Próba "wrogiego przejęcia" Drutexu przez córkę właściciela. Interweniuje Krzysztof Rutkowski

19.02.2019, 08:15
W niedzielę
wieczorem do Komendy Powiatowej Policji w Bytowie
wpłynęło
zawiadomienie o
możliwości popełnienia przestępstwa –
próby wrogiego przejęcia firmy, przez córkę Leszka Gierszewskiego właściciela firmy Drutex
– jednego z największych producentów okien w Polsce. Organy ścigania powiadomił sam Gierszewski. 
W poniedziałek przed siedzibą Drutexu pojawili się
pracownicy agencji detektywistycznej Krzysztofa Rutkowskiego, którzy uniemożliwili wejście do firmy kierownictwu,
w tym między innymi Grażynie Gierszew­skiej, żonie Leszka Gierszewskiego, która zasiada w radzie nadzorczej firmy. 
Na facebookowym profilu Drutex S.A. pojawił się wpis
, który opisuje przebieg zdarzeń, które miały mieć miejsce w niedzielę w Bytowie:
Próba wrogiego przejęcia firmy Drutex
W związku z dzisiejszymi wydarzeniami,
Drutex S.A. oświadcza, że mogło dojść do próby wrogiego przejęcia spółki.
Pod nieobecność Pana Leszka Gierszewskiego - założyciela i głównego akcjonariusza spółki, który od prawie 35 lat buduje od zera firmę Drutex oraz samodzielnie decyduje o wszystkich istotnych sprawach dotyczących jej rozwoju, podjęto podstępne działania, których celem było usunięcie Pana Prezesa i przejęcie władzy w firmie.
Szczególnie bulwersujący jest fakt, iż działania te podjęły osoby z najbliższej rodziny tzn. córka oraz jej mąż (radca prawny).
Na skutek wsparcia lojalnych osób z załogi spółki oraz dzięki pomocy profesjonalnych podmiotów, takich jak BIURA RUTKOWSKI - RUTKOWSKI GROUP, udało się zapobiec tragedii i zachować wiarygodność firmy, która jest największym pracodawcą w Bytowie i w regionie.
W sprawie zostało również złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
Wszelkie dalsze
próby podejmowania czynności pseudoprawnych przez przeciwników prezesa Drutexu będą surowo kwestionowane i uznawane za nielegalne.
Sprawie zaprzecza żona Leszka Gierszewskiego, Grażyna,
która wydała oświadczenie w związku ze sprawą.
Kobieta twierdzi, że to jej mąż "działał na szkodę firmy, będąc pod wpływem nowej partnerki życiowej".
"
Oświadczam, że zaprzeczam, aby przez kogokolwiek innego poza samym Leszkiem Gierszewskim, zostały podjęte działania mające na celu "wrogie przejęcie" Drutex Spółki Akcyjnej w Bytowie.
Jednocześnie wyjaśniam, że Leszek Gierszewski zapomniał kto jest akcjonariuszem - właścicielem większościowego pakietu akcji Drutex S.A. w Bytowie. Akcje te jako objęte wspólnotą majątkową małżeńską stanowią majątek wspólny małżonków Leszka i Grażyny Gierszewskich, a stosowny zapis odzwierciedlający tę okoliczność na mój wniosek został ujawniony w Księdze Wieczystej Drutex S.A. w Bytowie.
Założycielem spółki - wbrew twierdzeniom Leszka Gierszewskiego - byli Grażyna Gierszewska, Leszek Gierszewski oraz nasze dzieci Karolina Dobranowska i Jakub Gierszewski.
Podwaliną majątkową przyszłej potęgi Drutex S.A. był majątek odziedziczony przeze mnie po moim ojcu. Aktywny udział w tworzeniu rozwoju Drutex S.A. obok Leszka Gierszewskiego brałam ja oraz nasze dzieci w szczególności wieloletni wiceprezes zarządu Karolina Dobranowska. Zdziwienie budzi siłowe niedopuszczenie do odbycia walnego zgromadzenia akcjonariuszy zwołanego przez samego Leszka Gierszewskiego z porządkiem obrad ustalonym przez niego, bez którego zgody nie było możliwości zmiany porządku obrad.
Podstawowym celem pozostałych akcjonariuszy było niedopuszczenie do bezpodstawnego i niekorzystnego dla spółki odwołania z członka zarządu Bogdana Gierszewskiego a także wiceprezes Karoliny Dobranowskiej.
Leszek Gierszewski doprowadził także do sprzecznego z przepisami Kodeksu spółek handlowych oraz Statutu Spółki zwołania posiedzenia Rady Nadzorczej (posiedzenie takie może zwołać wyłącznie przewodnicząca Rady Nadzorczej), na których podjęto nieskuteczną uchwałę o odwołaniu mnie z funkcji przewodniczącej, jednocześnie uniemożliwiając mi udział w posiedzeniu Rady Nadzorczej. O posiedzeniu zostałam poinformowana bezpośrednio przed nim, będąc w Słupsku.
Gdy dojechałam do Bytowa, nie wpuszczono mnie na posiedzenie Rady. W mojej ocenie Leszek Gierszewski, pod wysoce negatywnym wpływem obecnej, rzeczywistej partnerki życiowej,
rozpoczął prowadzenie polityki sprzecznej z żywotnym interesem Drutex S.A. jak i najbliższych członków rodziny, polegającej na usuwaniu ze spółki osób należących do rodziny, profesjonalnie i oddanie dbających o dobro i rozwój spółki. Tego typu postępowanie Leszka Gierszewskiego budzi mój stanowczy sprzeciw i spotyka się ze stosowną reakcją prawną. Jednocześnie wyrażając zażenowanie zaistniałą sytuacją, uprzejmie proszę wszystkich klientów, pracowników i współpracowników Drutex S.A. o zachowanie spokoju.
Grażyna Gierszewska, przewodnicząca Rady Nadzorczej".

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA