Logo
  • DONALD
  • TAYLOR SWIFT Z MILIONERKI STAŁA SIĘ MILIARDERKĄ WEDŁUG WYLICZEŃ BLOOMBERG NEWS

Taylor Swift z milionerki stała się miliarderką według wyliczeń Bloomberg News

28.10.2023, 09:30
Bloomberg donosi, że ostatnia trasa koncertowa Taylor Swift zwiększyła majątek wokalistki do
1,1 miliarda dolarów netto
. W obliczeniach uwzględniono szacunkową wartość jej pięciu domów, katalogu muzycznego, przychody z umów transmisji strumieniowej, sprzedaży muzyki czy biletów na koncerty i gadżetów. 
Według szacunków firmy badawczej QuestPro trasa Eras może zarobić nawet 2,2 miliarda dolarów ze sprzedaży biletów w Ameryce Północnej. Wówczas byłaby to
najbardziej dochodowa trasa koncertowa w historii
.
Media wskazują, że Swift jest jedną z niewielu artystek, którym udało się zbudować 10-cyfrową fortunę wyłącznie dzięki swojej muzyce. Szacuje się, że 53 koncerty piosenkarki w Stanach Zjednoczonych dodały 4,3 miliarda dolarów do produktu krajowego brutto.
Przeciętny bilet na występ piosenkarki kosztował 254 dolarów, choć wielu fanów było w stanie zapłacić znacznie więcej na rynku odsprzedaży. 
Co więcej, film z trasy koncertowej Taylor Swift: The Eras Tour zarobił w weekend otwarcia około 96 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.
Kalifornijskie Centrum Pracy i Gospodarki obliczył, że ostatnie sześć nocy trasy Swift w Los Angeles przyniosło miastu 320 milionów dolarów.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA