Logo
  • DONALD
  • LONDYN W RAMACH REANIMACJI OPUSTOSZAŁEGO CITY CHCE PRZERABIAĆ BIURA NA MIESZKANIA I PRZYCIĄGNĄĆ BIZNESY KREATYWNE

Londyn w ramach reanimacji opustoszałego City chce przerabiać biura na mieszkania i przyciągnąć biznesy kreatywne

29.04.2021, 08:11
fot. East News
Władze
londyńskiego City
ogłosiły we wtorek strategię
rewitalizacji
opustoszałej w wyniku pandemii, ale również brexitu dzielnicy. City nazywane również Square Mile to biznesowe centrum miasta, siedziba m.in. giełdy i Narodowego Banku Anglii, słynące ze swoich drapaczy chmur i w "normalnych czasach" pełne pracowników. 
City of London Corporation, która opiekuje się słynnym Square Mile chce przywrócić "życie" w dzielnicy. Strategia na najbliższe pięć lat ma opierać się więc na
synergii kilku elementów
: wspierania innowacyjnego ekosystemu dla biznesu, zapewnieniu oferty, która zaangażuje pracowników, mieszkańców, turystów i studentów oraz przyciągania instytucji kulturalnych. 
Jednym z ważniejszych punktów planu jest
stworzenie 1500 nowych mieszkań
, które powstaną poprzez zmianę przeznaczenia opustoszałych z powodu pandemii przestrzeni biurowych. Jak zauważa The Guardian, oznaczałoby to wzrost liczby mieszkań w City o 20%. Obecnie jest tam 7850 "jednostek mieszkalnych". 
Najstarsza część stolicy zawsze była gęsto zaludniona. Rozwój transportu sprawił jednak, że mieszkańcy City wyprowadzili się do innych dzielnic. Przed pandemią mieszkało tam
mniej niż 10 tysięcy osób
. Przez ostatni rok szczególnie ucierpiały lokalne gastronomiczne i usługowe znajdujące się w City. Przez pracę zdalną i wstrzymanie ruchu turystycznego małe biznesy po prostu nie miały klientów. 
Aktualne wytyczne związane z pandemią w Wielkiej Brytanii sugerują, by jeśli jest to możliwe kontynuować pracę z domu. Niektóre firmy z siedzibą w City już zapowiedziały, że nawet po pandemii dalej będą pracować zdalnie lub przejdą na tryb hybrydowy. 
Poza mieszkaniami, które mają przyciągnąć do City, władze dzielnicy planują
przyciąganie biznesów kreatywnych
, a także instytucji kultury, poprzez udostępnianie
niskoczynszowych lokali
. Do tej pory ceny wynajmu w City były dla nich po prostu za wysokie. 
City chce być też
centrum nowych technologii.
Właśnie uruchamia nowy ośrodek wspierania badań i przedsiębiorstw, które ma wesprzeć startupy, a także małe i średnie firmy. Władze dzielnicy planują rozwijać także współpracę z sektorem akademickim. 
Zobacz też:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA