Logo
  • DONALD
  • Z JAKIEGOŚ POWODU CENY PALIW NA ORLENIE ZACZYNAJĄ ROSNĄĆ

Z jakiegoś powodu ceny paliw na Orlenie zaczynają rosnąć

26.10.2023, 08:45
fot. East News
Po wielkich obniżkach paliw na stacjach Orlen przyszedł czas na
podwyżki
. Z danych e-petrol.pl z 25 października dowiadujemy się, że średnia cena benzyny Pb95 na stacjach w Polsce to 6,1 zł za litr, a oleju napędowego - 6,14 zł za litr. Wzrost cen widać również w hurcie.
 
Przypomnijmy, że jeszcze niedawno cena benzyny Pb95 spadła do poziomu poniżej 6 zł za litr. Wówczas wielu ekspertów wskazywało, że obniżki są efektem "ręcznego sterowania" polityką cenową. 
Orlen zapewnił, że "przy obecnie panującej sytuacji na rynku nie ma powodów, aby ceny paliwa miały w kolejnych tygodniach, a nawet miesiącach gwałtownie wzrosnąć".
Niskie ceny paliw sprawiły, że import przestał się opłacać, a rodzime rafinerie nie są w stanie zaspokoić całego popytu. Około 25 proc. benzyny i 30 proc. diesla sprzedawanego na stacjach w Polsce pochodzi z zagranicy. 
-
Orlen próbuje odzyskiwać marżę
, której nie miał przez ostatnie tygodnie. Premia lądowa nie jest już ujemna, a bliska zeru. Aby znów opłacało się sprowadzać paliwo do Polski, to diesel powinien być o 50 gr droższy na każdym litrze. Aby można było znów na nim zarabiać, powinien kosztować o 70 gr więcej - skomentował ekspert rynku paliw Dawid Czopek w rozmowie z Money.pl.
Zobacz też:
 

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

2. Łukasz Kijek on Twitter: "Po wyborach ceny nie wzrosną... pic.twitter.com/MyOMMMvG1z / Twitter"https://x.com/LUKASZKIJEK/status/1715288734139089115?s=20
Pokaż więcej (2)
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA