Logo
  • DONALD
  • UŻYTKOWNICY REDDITA MOBILIZUJĄ SIĘ I PROSZĄ ADMINISTRACJĘ ŻEBY SKUTECZNIEJ WALCZYŁA Z KORONA-DEZINFORMACJĄ

Użytkownicy Reddita mobilizują się i proszą administrację żeby skuteczniej walczyła z korona-dezinformacją

26.08.2021, 09:56
Popularna strona na Reddicie, r/vaxxhappened, opublikowała w środę
post wzywający założycieli portalu do zwiększenia działań zwalczających dezinformację
na temat COVID-19. Wpis w formie listu otwartego podpisało ponad 240 subredditów. 
W kwietniu 2020 roku administratorzy mieli zająć się problemem dezinformacji i obiecali współpracę z innymi serwisami społecznościowymi. Autorzy listu wytykają im, że nie zrobili dotychczas nic poza zablokowaniem jednego subreddita, który nie wpłynął znacząco na ruch na stronie. 
Użytkownicy siejący dezinformacje negują istnienie pandemii, są przeciwni noszeniu maseczek, powielają mity o szkodliwości szczepionek oraz namawiają do nieprzestrzegania dystansu społecznego. 
"Potrzebne jest aktywniejsze zaangażowanie w zapobieganiu rozprzestrzeniania się dezinformacji przedłużającej pandemię, a którą można całkowicie opanować. [...] Istnieje duża szansa, że ​​dezinformacja, którą obecnie jest zalewany Reddit, będzie skutkowała pobytem na oddziale toksykologicznym w szpitalu lub nawet kosztowała życie. Nie może być miejsca na pobłażliwość, gdy ludzie umierają w wyniku dezinformacji na tej platformie. Reddit jako globalna platforma musi wziąć na siebie odpowiedzialność" - napisano w liście, który w całości można przeczytać
tutaj
.
- Reddit to miejsce na otwartą i autentyczną dyskusję i debatę.
Obejmuje to rozmowy, które kwestionują lub nie zgadzają się z powszechnie przyjętym stanowiskiem.
Zapewniamy użytkownikom wiarygodne zasoby podczas przeglądania społeczności, które mogą wymagać dodatkowej analizy - mówił rzecznik Reddita w rozmowie z Business Insider. 
Pro-szczepionkowe r/vaxxhappened obserwuje na ten moment prawie 350 tysięcy użytkowników, a sam post poparło 150 tysięcy.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA