Logo
  • DONALD
  • MINISTER ŚRODOWISKA ZNALAZŁ JEDEN PROSTY TRIK NA ODSTRZAŁ ZWIERZĄT POMIMO ZAKAZU 

Minister środowiska znalazł jeden prosty trik na odstrzał zwierząt pomimo zakazu :boar:

06.07.2018, 08:14
"Żyjemy w czasach nadmiernej wrażliwości" - ogłosił minister
Kowalczyk
. A było to na spotkaniu z mieszkańcami Mławy, 1 lipca, na którym stawili się także leśnicy i myśliwi. Jeden z nich podziękował za zdjęcie okresu ochronnego na dziki, ale spytał też o inne uciążliwe dla człowieka zwierzęta: wilki, łosie, bobry. Żubry, żurawie. W ogóle, zwierzęta które jedzą.
Minister Kowalczyk zmartwił się tym faktem i rzekł, że jest to poważny problem. Jeszcze za ministra Szyszko zaraz po zezwoleniu na odstrzał łosi trzeba było zezwolenie cofnąć, bo ludziom się nie spodobało. Są też problemy z Unią Europejską, która wydaje się prezentować równie "nadmiernie wrażliwą" postawę.
Na szczęście znalazł sposób na zwierzęta:
co prawda nie można dać masowych zezwoleń, ale stosowne jednostki będą wyrażać zgody na wszystkie pojedyncze wnioski o odstrzał.
Można? Można.
My wprowadziliśmy taką zasadę. RDOS-ie (Regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska – red.) mają wręcz sugestię , żeby bardzo chętnie wyrażać zgody na odstrzały zwierząt chronionych gatunkowo: żubry, łosie, bobry... Żubry też tam sporo szkód robią. Co do wilków, to potrzeby nie są mocno zgłaszane, ale myślę, że zajdzie taka potrzeba
- mówi minister środowiska.


Komentarz ministra Kowalczyka: Henryk Kowalczyk tłumaczył, że chodziło o to, "że zwierzęta chronione są niekiedy bardziej niż człowiek, a jego odpowiedź nie miała wzbudzić sensacji tylko rozpocząć dyskusję". (Gazeta Lubuska)

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA