Logo
  • DONALD
  • W WARSZAWIE POJAWIŁY SIĘ PLAKATY Z POGRÓŻKAMI WOBEC DZIECI TRENUJĄCYCH W POLONII 

W Warszawie pojawiły się plakaty z pogróżkami wobec dzieci trenujących w Polonii 

29.08.2023, 12:45
W mediach społecznościowych grupy Ultras Enigma rzeszającej kibiców Polonii Warszawa opublikowano zdjęcia plakatów, które pojawiły się w różnych dzielnicach stolicy. Widzimy na nich pogróżki skierowane do dzieci trenujących w nielubianym klubie. 
"Trenowanie w Polonii może wywoływać nieodwracalne zmiany w psychice dziecka -
porównywalne do gwałtu
"; "Na każdym kroku dochodzi do pobić zarówno kibiców jak i piłkarzy Polonii. Zdarzały się przypadki pobić również rodziców"; "
Ryzyko pobicia
po każdym meczu jest bardzo duże. Strach mieć przy sobie szalik czy koszulki" - takie hasła znalazły się na plakatach skierowanych do najmłodszych piłkarzy.
Wyliczankę podsumowano kolejnym ostrzeżeniem: "Zastanów się dwa razy,
życie jest tylko jedno
". Przeciwnicy Polonii dołączyli również zdjęcia pobitych dzieci. Przegląd Sportowy dowiedział się od rodziców, że na plakatach wykorzystano autentyczne fotografie dzieci z akademii.
"Od jakiegoś czasu kibice Polonii zaczęli dostawać
listy z pogróżkami
z wycinkami z GAZET" - dodali kibice z Ultras Enigma. 
 
- Sprawy wymknęły się spod kontroli, przekroczono granicę rozsądku. Mamy do czynienia z patologią. Mamy prawo oczekiwać reakcji służb, na które płacimy podatki. Dlatego dziś [w poniedziałek - red.] s
prawa zostanie zgłoszona na policję
- przekazał Paweł Olczak, dyrektor akademii Polonii Warszawa.
Komenda Rejonowa Policji Bielany-Żoliborz potwierdziła, że przedstawiciel klubu Polonia Warszawa złożył zawiadomienie, że na Bielanach rozwieszone są plakaty dyskredytujące klub.
"Jesteśmy z Wami, stoimy murem za każdą i każdym z Was. Pogróżki, które wysyłają kibice innej drużyny są desperacką próbą wpłynięcia na Was. Wynika ona z tego, że ludzie, którzy wpadli na taki pomysł, doskonale wiedzą, że trafili na niezłomnych Warszawiaków. Wiedzą, w swej bezsilności, że mogą zrobić tylko tyle - próbę zastraszania dzieci" - oświadczyła Polonia Warszawa.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zobacz, co zrobimy z twoimi pieniędzmi:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA