Logo
  • DONALD
  • BRAZYLIA: NOWE PRAWO DOTYCZĄCE WODOMIERZY NAPISAŁ CHATGPT, PROJEKT PRZYJĘTO W CAŁOŚCI

Brazylia: nowe prawo dotyczące wodomierzy napisał ChatGPT, projekt przyjęto w całości

07.12.2023, 10:20
23 listopada w mieście Porto Alegre w Brazylii weszła w życie ustawa o wodomierzach, która zabrania Miejskiemu Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji obciążania właściciela nieruchomości kosztami nowego wodomierza w przypadku jego kradzieży. 36-osobowa rada miejska jednogłośnie przyjęła projekt. 
Radny Porto Alegre Ramiro Rosario zdradził, że
treść ustawy została napisana przez ChatGPT
. Ponadto program OpenAI poradził sobie z zadaniem w kilkanaście sekund, kiedy radny próbował rozwiązać problem od kilku miesięcy. Projekt zamknął się w około 250 znakach. 
Radny chciał, żeby AI stworzyło prawo miejskie wywodzące się od władzy ustawodawczej, a nie wykonawczej. Chatbot zaproponował mu 30-dniowy termin na wymianę skradzionych wodomierzy. Jeżeli miasto nie dotrzyma umowy, wówczas mieszkańcy zostaną zwolnieni z opłat za wodę. 
Rosario
przedstawił projekt jako swój
. Osoby odpowiedzialne za stronę legislacyjną wprowadziły w nim jedynie drobne zmiany. 
Choć eksperyment zakończył się sukcesem, przewodniczący rady miejskiej Hamilton Sossmeier stwierdził, że stanowi to "niebezpieczny precedens". Nie spodobało mu się, że radny zataił autora ustawy. Rosario jednak obawiał się, że prawda uniemożliwi dalsze procedowanie projektu. 
- Przeczytałem ją [ustawę - red.] bardzo szczegółowo i zobaczyłem, że niestety lub na szczęście będzie to trend - przyznał Sossmeier.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA