Logo
  • DONALD
  • POWSTAŁA DARMOWA APLIKACJA INFORMUJĄCA O WYCOFANYCH ZE SKLEPÓW PRODUKTACH SPOŻYWCZYCH

Powstała darmowa aplikacja informująca o wycofanych ze sklepów produktach spożywczych

08.07.2024, 06:00
Fot. foodAlert
Powstała pierwsza taka w Polsce
aplikacja informująca o produktach wycofanych ze sprzedaży w sklepach
. FoodAlert wysyła swoim użytkownikom powiadomienia, gdy Główny Inspektorat Sanitarny podejmie decyzję o wycofaniu produktu z obiegu. Darmowa aplikacja
magazynuje też wszystkie te informacje
w formie listy łatwej do przeglądania.
FoodAlert powstało, aby szybko i skutecznie informować swoich użytkowników o niebezpiecznych produktach. Zdaniem twórcy, artykuły informujące o wycofanym jedzeniu są często za długie i mało merytoryczne, ponadto łatwo je przeoczyć i nie dostać istotnej informacji. Jak opisuje na stronie aplikacji:
"Każdy z wycofanych produktów jest opisany za pomocą szczegółów takich jak numer partii, kod EAN, nazwa producenta czy data ważności, dzięki czemu użytkownik może łatwo zidentyfikować wycofaną partię i zweryfikować zakupione przez siebie produkty."
Dzięki temu, gdy GIS wykryje w danym produkcie nieprawidłowości, użytkownicy dostaną powiadomienie zawierające dokładne dane potrzebne do identyfikacji, czy to akurat oni posiadają towar zagrażający zdrowiu. Co ważne, informuje nie tylko o wycofanym jedzeniu, ale także kosmetykach, zabawkach i innym sprzęcie. Aplikacja foodAlert jest darmowa i nie zawiera reklam. Pobrać ją można zarówno na system Android, jak i iOS.
- Jakiś czas temu natrafiłem na komentarz, w którym ktoś zastanawiał się, dlaczego rząd nie wysyła alertów RCB w przypadku wycofania jakiegoś produktu, podobnie jak wysyła np. alerty pogodowe - wyjaśniał autor foodAlert, Damian Bodziony, w rozmowie z GeekWeek Interia. - Wydaje się, że to właśnie idealne zastosowanie takiego systemu, bo znaczenie ma tutaj czas, w którym informacja o wycofaniu produktu dotrze do osoby, która go zakupiła.
Fot. foodAlert
Fot. foodAlert

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA