Logo
  • DONALD
  • DOROTA GAWRYLUK IDZIE W ŚLADY HOŁOWNI, STANĘŁA NA CZELE STOWARZYSZENIA "LEPSZA POLSKA"

Dorota Gawryluk idzie w ślady Hołowni, stanęła na czele stowarzyszenia "Lepsza Polska"

17.05.2024, 12:45
Dziennikarka Polsatu,
Dorota Gawryluk
, została właśnie prezesem
Stowarzyszenia Lepsza Polska
. To nowa nazwa założonej przez Zygmunta Solorza-Żaka organizacji Stowarzyszenie Program Czysta Polska, a jednocześnie tytuł programu, który prowadzi Gawryluk na antenie Polsatu. Według źródeł Wirtualnej Polski, to
"budowanie struktur przed możliwym startem w wyborach prezydenckich"
.
O możliwym starcie Doroty Gawryluk w wyborach prezydenckich mówi się od jakiegoś czasu. W lutym WP ujawniło, że jest to analizowane przez właściciela Polsatu
Zygmunta Solorza-Żaka
. Pisała też o tym
Gazeta Wyborcza
, sugerując, że przygotowaniem dziennikarki mogliby zajmować się "ludzie Andrzeja Dudy". 
Sama Gawryluk nie przecięła spekulacji.
- Cały problem polega na tym, że dziś wymaga się ode mnie jasnej deklaracji "tak" lub "nie", podczas gdy ja nie jestem w stanie jej złożyć, zresztą nie tylko jeśli chodzi o tę kwestię co do moich planów. Kto wie, co przyniesie przyszłość - mówiła w rozmowie z Gazetą.pl.
Teraz, według źródeł WP, trwa
"budowanie struktur"
, które miałyby stać za Gawryluk. Dziennikarka stanęła na czele Stowarzyszenia Lepsza Polska. Tak nazywa się też jej program na antenie Polsatu, który jest bardzo mocno promowany, m.in. intensywną kampanią billboardową.
Komentujący zauważają, że podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Szymona Hołowni i stowarzyszenia Polska 2050, choć powstało ono już po wyborach z udziałem Hołowni. Inni piszą o projekcie "nowa Magdalena Ogórek".
Jak wynika z dokumentów opublikowanych przez WP Stowarzyszenie Lepsza Polska
zastąpiło Stowarzyszenie Program Czysta Polska
, które Solorz-Żak powołał w 2019 roku. Do oficjalnej zmiany nazwy doszło 10 maja. Jednym z celów organizacji jest "budowanie społeczeństwa obywatelskiego".
Źródła WP twierdzą, że w praktyce to "kolejny krok, który przybliża Dorotę Gawryluk do startu w wyborach prezydenckich".
- Czasu jest sporo, ale plan startu Gawryluk ma cały harmonogram i zmiana nazwy stowarzyszenia jest kolejnym krokiem.
Gawryluk jest coraz bliżej startu w wyborach
. Przecież ona sama nie zaprzecza, a wydawałoby się, że dziennikarz, który nie planuje pójścia w politykę, wręcz musi to zrobić natychmiast - mówi anonimowo rozmówca WP.
Sama Gawryluk nie odpowiedziała na pytania WP. Autor tekstu Patryk Michalski zauważa natomiast na Twitterze, że wątki startu dziennikarki w wyborach pojawiły się ostatnio podczas jej
spotkania ze studentami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
.
"Ona podsyca niepewność, nie ucina. To wszystko na spotkaniu ze studentami, gdzie kreowana jest na ikonę niezależności i obiektywizmu. To psucie studentów, antyprzykład. Gdzie jest odpowiedzialność" - pisze Michalski.
"Spotkanie z D. Gawryluk, która nie wyklucza startu w wyborach prezydenckich prowadzi były rzecznik min. zdrowia i b. rzecznik NBP W. Andrusiewicz, który przedstawia się jako dziennikarz, "bo dziennikarstwo jest jak choroba alkoholowa". Ponure żarty" - dodaje.

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA