Logo
  • DONALD
  • POSŁANKA CISNĘŁA PIS I KONFEDERACJI: ONE WSZYSTKIE UMARŁY PRZEZ WAS, BO WPROWADZILIŚCIE DO SZPITALI SWOJĄ IDEOLOGIĘ 

Posłanka cisnęła PiS i Konfederacji: one wszystkie umarły przez was, bo wprowadziliście do szpitali swoją ideologię 

15.06.2023, 11:00
Wczoraj w ponad 40 miastach odbyły się protesty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w związku z śmiercią 33-letniej Doroty z Nowego Targu, która była w 20. tygodniu ciąży. Trzy dni przed śmiercią lekarze stwierdzili u niej bezwodzie.
Śledztwo w tej sprawie poprowadzi Prokuratura Regionalna w Katowicach. O przekazaniu śledztwa do Katowic zdecydowała Prokuratura Krajowa.
"Dorota z Nowego Targu nie żyje, bo
polskie prawo antyaborcyjne zabija
, a z lekarzy czyni politycznych sługusów zamiast ekspertów od ochrony zdrowia. Dorota nie żyje, bo lekarze się nie buntują. Tam, gdzie nie ma legalnej aborcji, kobiety umierają w szpitalach" - napisano w mediach społecznościowych OSK.
Posłanka Lewicy Katarzyna Kotula zwróciła się w Sejmie do polityków z PiS-u i Konfederacji, oskarżając ich o śmierć kolejnej kobiety.
- Iza, Justyna, Ania, Agnieszka, Dorota. One wszystkie nie żyją,
one wszystkie umarły przez was
, bo wprowadziliście do szpitali swoją ideologię. To wy ponosicie odpowiedzialność za te śmierci. W polskich szpitalach, pod opieką lekarzy, umierają kobiety. A ci lekarze zamiast leczyć i ratować życie kobiet zasłaniają się relikwiami Jana Pawła II i klauzulą sumienia - mówiła.
Podkreśliła, że to "wina posłów i posłanek Prawa i Sprawiedliwości i Konfederacji, którzy podpisali się pod wnioskiem". Miała na myśli wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji ze względu na wady płodu, który podpisało 119 posłów.
- I pana, panie prezesie Jarosławie Kaczyński, na którego polityczne zlecenie został wydany ten wyrok.
Przestańcie nas zabijać!
Przestańcie zabijać kobiety! Koniec z klauzulą sumienia. Koniec z chorą ideologią, która zabija dzisiaj kobiety - apelowała.
Na koniec zaprosiła posłów do uczczenia zmarłych kobiet minutą ciszy. Niestety posłowie Zjednoczonej Prawicy n
ie wstali ze swoich miejsc
.
 
Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek w rozmowie z Polsat News wyjaśnił, że ich zdaniem wyrok TK "nie ma z tą sytuacją absolutnie nic wspólnego", ponieważ w "przypadku zagrożenia życia i zdrowia przyszłej mamy aborcja jest dopuszczalna".
- Jesteśmy przeciwko, by
upolityczniać wielką tragedię
, z jaką mamy do czynienia. Uważamy, że każda sprawa powinna być dogłębnie wyjaśniona - oświadczył.
Dodał, że "to wielkie oszustwo polityków PO, że w przypadkach zagrożenia i życia matki aborcja w Polsce jest niedopuszczalna".
- To kłamstwo, ponieważ to lekarze, którzy prowadzą daną sprawę podejmują decyzję w oparciu o konkretne dane i sytuację - stwierdził.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA