Logo
  • DONALD
  • WIELKA AKCJA CBŚP, DOJECHALI OSZUSTÓW PODATKOWYCH, KTÓRZY OKRADALI POLSKĘ NA 160 MLN ZŁ

Wielka akcja CBŚP, dojechali oszustów podatkowych, którzy okradali Polskę na 160 mln zł

29.09.2021, 15:20
Centralne Biuro Śledcze Policji
i Krajowa Administracja Skarbowa od 2019 roku prowadziły śledztwo w sprawie oszustw podatkowych na ogromną skalę. Działalność grupy przestępczej opierała się na tzw.
"karuzeli podatkowej"
. W sprawie podejrzanych jest 130 osób.
Funkcjonariuszom udało się w  ramach akcji na terenie województwa śląskiego i małopolskiego zatrzymać 14 osób podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT przy obrocie polimerami. Według wstępnych ustaleń,
straty Skarbu Państwa wynoszą z tytuł ich działalności 160 mln złotych
.
"W działaniach wzięło udział blisko 100 funkcjonariuszy CBŚP i KAS, którzy zatrzymali 14 osób (5 kobiety i 9 mężczyzn) i przeszukali miejsca zamieszkania podejrzanych, siedziby spółek i biur rachunkowych, zabezpieczając telefony komórkowe, sprzęt komputerowy, nośniki danych informatycznych oraz ogromną ilość dokumentacji. Dodatkowo u jednego z podejrzanych policjanci znaleźli i przejęli amfetaminę oraz 2 jednostki broni z amunicją i tłumik" - informuje CBŚP. 


Na poczet przyszłych kar funkcjonariuszom udało się
zabezpieczyć mienie warte blisko 800 tysięcy złotych
w tym także luksusowy samochód. Udało się także zablokować ponad 80 kont bankowych, które wykorzystywano do działań przestępczych.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. prania pieniędzy, wyłudzania podatku VAT, czy wystawiania i przyjmowania nierzetelnych faktur VAT.
Zobacz też:

 

Dokarm kaczkę przez internet

Dzięki, że jesteś na Donald.pl. Zobacz nasz manifest na Patronite, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

* Sprawdź nasz kanał na Telegramie - codziennie wysyłamy tu najważniejsze wiadomości: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA