Logo
  • DONALD
  • BIAŁORUŚ: SYN ŁUKASZENKI IDZIE NA STUDIA, STWORZONO DLA NIEGO OSOBNY KIERUNEK

Białoruś: syn Łukaszenki idzie na studia, stworzono dla niego osobny kierunek

19.06.2022, 11:00
Telegramowy kanał Motolko.Help poinformował kilka dni temu, że
najmłodszy syn Alaksandra Łukaszenki będzie studiował biologię
na Białoruskim Uniwersytecie Państwowym. Specjalnie dla Mikałaja utworzono kierunek, którego dotychczas nie było w ofercie uczelni.
Bloger Anton Matolka donosi, że syn przywódcy Białorusi będzie studiował na Wydziale Biologii Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego. Z tego powodu zlecono
remont pomieszczeń, a nawet aktualizację programów i materiałów dydaktycznych
.
We współpracy z chińską uczelnią Mikałaj będzie mógł ukończyć nową specjalność, czyli biotechnologię według chińskiego programu nauczania. Mężczyzna zna język chiński, co udowodnił w 2018 roku, gdy złożył gratulacje obywatelom Chin w ich języku z okazji Święta Wiosny. 
Kanał Motolko.Help dodaje, że
w grupie będzie 10 osób, które wybrano podczas dedykowanego castingu
. Tym sposobem Mikałaj będzie studiował na jednym roku z naczelną lekarką Szpitala Administracji Prezydenta Iryną Abelskają oraz ministrem edukacji Białorusi Andrzejem Iwańcem. Podano również, że podobny casting został przeprowadzony wśród przyszłych wykładowców.
Biełsat donosi, że Łukaszenka potwierdził kierunek studiów syna w rozmowie z ministrami, rektorem Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego i dziekanem Wydziału Biologii. 
- Staraliśmy się wyselekcjonować najlepsze dzieci, które podejmą pracę w odpowiednich dziedzinach nauki. Przede wszystkim są to te biologiczne, związane ze zdrowiem, nauką, innymi osiągnięciami. [...] Oczywiście, jest to niewielka liczba osób. I jestem przekonany, że
tam wybierani są najlepsi
. W końcu wybierano tych, którzy już wygrali olimpiady. To są ludzie, którzy już osiągnęli postęp - przekazał przywódca Białorusi.

Dokarm kaczkę na Patronite

Zobacz nasz manifest, dowiedz się co próbujemy zrobić i czy chcesz być tego częścią:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA