Logo
  • DONALD
  • ZIEMOWIT PIAST KOSSAKOWSKI: BYCIE MODNYM LEWAKIEM NIE JEST TRUDNE

Ziemowit Piast Kossakowski: bycie modnym lewakiem nie jest trudne

12.09.2020, 19:00
Ziemowit Piast Kossakowski jest YouTuberem, współpracuje z Życiem Stolicy, współtworzy program z Mikołajem "Jaokiem" Januszem. Obaj pracowali wcześniej w TVP. Znany z prowokacyjnych treści, w przeszłości bez powodzenia startował na radnego z list PiS.


Donald.pl: Krótkie wprowadzenie: jak sam się określasz? Dziennikarz, aktywista polityczny, YouTuber, troll?


Ziemowit Kossakowki: Kuba Wojewódzki polskiej prawicy, celebryta, influencer, dziennikarz, macho, miłośnik zwierząt.


Donald.pl: Nie każdy wie, ale
to ty pomogłeś Bronisławowi Komorowskiemu
powiedzieć "znajdź lepszą pracę, weź kredyt", co potem przylgnęło do niego na lata. Jak to było? Planowałeś tę rozmowę?
Ziemowit Kossakowski: Jestem artystą, lubię improwizację i tak w było w tym przypadku. Artystą-terrorysta medialnym ;).


Donald.pl: Udało ci się też porządnie wnerwić parę osób z
Gazety Wyborczej
.


Ziemowit Kossakowski: Wiem, do dzisiaj uważam to za jeden z moich większych sukcesów. A poza tym kocham ich za tę reakcję. Kocham rycerzy języka nienawiści z Czerskiej.
Donald.pl: Skąd się właściwie wziąłeś, jako osoba zaangażowana w politykę? Rodzina, znajomi?


Ziemowit Kossakowski: Miałem sen, piękny sen, że pewnego dnia na czerwonym dywanie lewackich elit w Polsce zasiądą porządni ludzie, tacy jak ja, i będą mogli zrobić coś dobrego dla Polski.


Donald.pl: I co było w tym śnie? Powiedzmy, że ty i osoby, które cenisz, przejmujecie władzę. Jest 2025 rok, co się zmieniło, poza elitami?


Ziemowit Kossakowski: Zmieniło się miejsce, w którym byłem i zobaczyłem Nowy Wspaniały Świat. Wcześniej byłem rządzony, a teraz rządzę ja - po swojemu, jak lubię - ale przede wszystkim rządzę niepodzielnie.


Donald.pl: I co wtedy?


Ziemowit Kossakowski: Zobaczymy. Póki co jak zawsze pozdrawiam piękne kobiety i moją redakcję Życie Stolicy :)


Donald.pl: Nie no, sprecyzuj trochę. Wskaż trzy rzeczy do zmiany. Albo chociaż jedną w działce, którą się zajmujesz: media.


Ziemowit Kossakowski: Na pewno zmieniłbym nazwę z Telewizji Polskiej na PIAST.TV. Dalej: pełny pluralizm i pełna wolność medialna. Żadnych koncesji, żadnych opłat, multipleksem byłby Youtube. Wolność dla każdego - i dla łajdaków i dla homosiów.


Donald.pl: Wiele osób narzeka na cenzurę i na YouTube.


Ziemowit Kossakowski: No to w 2025 przestaną :)


Donald.pl: Ale gdzieś te granice przecież są? O ile ostro wypowiadasz się na niektóre tematy, to chyba nie zdarzyło się, żebyś np. namawiał do przemocy?


Ziemowit Kossakowski: Jestem tolerancyjny do pewnych granic. A granice wyznacza dobry smak, estetyczny też, a może nawet przede wszystkim: estetyczny dobry smak.


Donald.pl: Przez pewien czas pracowałeś w TVP, ale wiemy, że tego tematu nie będziesz komentował przez sprawę toczącą się w sądzie. Czym się teraz zajmujesz?


Ziemowit Kossakowski: Współpracuję z Jaokiem, dodatkowo jestem reporterem politycznym Życia Stolicy. W wolnym czasie organizuję bunga-bunga, na które z tego miejsca zapraszam wszystkich heteronormatywnych.
Donald.pl: No właśnie, angażowaliście się w temat ostatnich skandali i wypowiedzi Margot. Czemu to jest aż tak angażujący temat?


Ziemowit Kossakowski: Ogórkowy temat z braku laku, został przez nas podjęty z nudów.


Donald.pl: Ile właściwie masz lat?


Ziemowit Kossakowski: Zależy, kto pyta. Kryzys wieku średniego jeszcze przede mną.


Donald.pl: To już kolejny raz, kiedy wymijająco odpowiadasz na pytanie. Dlaczego?


Ziemowit Kossakowski: Dlaczego wymijająco? A słyszeliście o RODO?


Donald.pl: Tak, zakładamy dobrowolność rozmowy i w sumie pytamy o rzeczy bardziej intymne, niż wiek. Wracając do pytań o to, co przede wszystkim w Polsce byś zmienił czy skąd zaangażowanie w politykę od wczesnych lat. Wiesz, to nie zdarza się często: jako stereotypowy nastolatek z Warszawy, powinieneś interesować się sportem, grami czy imprezami. A ty żywo interesujesz się sceną polityczną i to ostro po prawej stronie, mniej popularnej w dużych miastach.


Ziemowit Kossakowski: Właśnie dlatego - bo to jest wyzwanie. Bycie lewakiem modnym nie jest trudne. Prawicowy umysł jest bardziej wyrafinowany i niezależny.


Donald.pl: Czyli zaangażowałeś się raczej wbrew swojemu środowisku, nazwałbyś to rodzajem buntu?


Ziemowit Kossakowski: Nie. Moje środowisko jest normalne, bo jest prawicowe, ale napływowy mieszkańcy Warszawy już niekoniecznie.


Donald.pl: Ale jeżeli nie chcesz z jakiegoś powodu rozwijać tego wątku - co sądzisz o zaangażowaniu w politykę młodych? Do niedawna to był obciach, a teraz na np. piwo z Konfederatami walą tłumy, także nieletnich, a taka partia Razem chwali się rekordami przyjęcia nowych osób w partii.


Ziemowit Kossakowski: Wspieram młodych w polityce.


Donald.pl: Wiele wskazuje, że jesteśmy na początku dużego kryzysu. W takich czasach wiele osób się radykalizuje. Jak myślisz, jak to będzie wyglądało u nas w najbliższych latach?


Ziemowit Kossakowski: Zobaczymy - czas przyniesie odpowiedź. Nie będę wróżył z fusów.


Donald.pl: Z fusów nie, ale z obserwacji mediów, nastrojów społecznych, przyglądasz się przecież temu od lat?


Ziemowit Kossakowski: ...


Donald.pl: A z innej strony: taki sukces chyba o czymś świadczy? Młodzi wyrastają dziś na źródłach, o których starsi nie mają pojęcia.
Ziemowit Kossakowski: Karta na Youtube, którą przejęliśmy wraz Jaokiem to dopiero preludium do naszej działalności internetowej.


Donald.pl: A co po preludium? Będziecie kontynuować format jak pyta.pl, commentary video czy jeszcze jakoś inaczej?
Ziemowit Kossakowski: Po preludium - danie główne. Tak jak z kobietami - najpierw gra wstępna, a potem konsumpcja.
Donald.pl: Ale teraz nie ujawnisz?


Ziemowit Kossakowski: Żeby skraść serce widowni naszego SHOW - wszystko w swoim czasie. Jak u Hitchocka, napięcie rośnie wraz z rozwojem sytuacji.


Donald.pl: Pracujesz teraz z Jaokiem, weteranem zajmowania się polityką na YouTube. Masz lub macie jakieś swoje wzory spoza Polski? Kogo sam oglądasz?


Ziemowit Kossakowski: Vitaly Zdorovetskiy jest moim idolem, oczywiście po Jaoku. I Dan Blizerian. I Donald Trump. Z Ivanką i Melanią, to mój wymarzony trójkąt :)


Donald.pl: Ok, dzięki za rozmowę. Jeszcze tylko tradycyjnie poprosimy o jakieś memy. Pokaż, co cię śmieszy.


Ziemowit Kossakowski:

Donald.pl: Dzięki za miłą rozmowę!

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy ze zdrowym dystansem o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia wysyłamy codziennie na Telegramie. Wystarczy zainstalować aplikację Telegram i kliknąć tu: https://t.me/donaldplnews

Nasz Twitter: https://twitter.com/donald_PL_

Chcesz nas wesprzeć? Odwiedź naszą stronę główną:

STRONA GŁÓWNA »

Źródła:

1. https://www.youtube.com/watch?v=hHk_Si27BJohttps://www.youtube.com/watch?v=hHk_Si27BJo
2. https://www.youtube.com/watch?v=u7JkI8cYT0whttps://www.youtube.com/watch?v=u7JkI8cYT0w
Pokaż więcej (5)

14 KOMENTARZY

    NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA