Logo
  • DONALD
  • KOLEJNE ORGANIZACJE PROSZĄ FACEBOOKA, ŻEBY ZAMIAST ROBIĆ INSTAGRAMA DLA DZIECI, TO ŻEBY NIE ROBIŁ

Kolejne organizacje proszą Facebooka, żeby zamiast robić Instagrama dla dzieci, to żeby nie robił

15.04.2021, 15:30
35 międzynarodowych organizacji
prosi, by
Facebook porzucił pomysł stworzenia Instagrama dla dzieci poniżej 13. roku
życia. Właściciele Instagrama zdecydowali się na stworzenie osobnej aplikacji dla dzieci, by uniknąć oskarżeń o brak ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym, które nierzadko ma miejsce w sieci.
Organizacje w liście do Marka Zuckerberga zwróciły uwagę, że aplikacja stworzona typowo dla dzieci nie rozwiąże tego problemu.
"Gromadzenie cennych danych rodzinnych i "wychowywanie" nowego pokolenia użytkowników Instagrama może wpłynąć korzystnie na wyniki Facebooka, jednak należy podkreślić, że prawdopodobnie zwiększy to wykorzystanie Instagrama przez małe dzieci, które są szczególnie
narażone na manipulacyjne i wykorzystujące funkcje platformy
" - napisano w liście skierowanym do właściciela Instagrama.
Stephanie Otway, rzeczniczka Facebooka komentując sprawę stwierdziła, że ​​Instagram jest na wczesnym etapie tworzenia usługi dla dzieci. Zapowiedziano, że
firma nie będzie wyświetlać reklam
w żadnym produkcie na Instagramie opracowanym dla dzieci poniżej 13 lat. Dodała także, że Instagram w ramach projektu planuje prowadzić
konsultacje z ekspertami
w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa dzieci. Firma ma także pracować nad nowymi metodami weryfikacji wieku tak, by dzieci nie mogły kłamać na ten temat.
- Rzeczywistość jest taka, że ​​dzieci są online. Chcą łączyć się z rodziną i przyjaciółmi, dobrze się bawić i uczyć, a my chcemy im w tym pomóc w bezpieczny i dostosowany do wieku sposób - stwierdziła rzeczniczka Facebooka.
Zobacz też:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

Nasz Twitter: https://twitter.com/donald_PL_

A to nasz kanał na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA