Logo
  • DONALD
  • PREZYDENT ZAPOWIADA ROZWÓJ ARMII O WOJSKO CYBERPRZESTRZENI I KOSMICZNE

Prezydent zapowiada rozwój armii o wojsko cyberprzestrzeni i kosmiczne

02.04.2023, 07:30
Andrzej Duda podpisał w piątek 31 marca postanowienie ws. głównych kierunków rozwoju Sił Zbrojnych RP oraz ich przygotowań do obrony państwa na lata 2025-2039. Zapowiedział m.in. powstanie komponentu wojsk kosmicznych.
- Kierunki rozwoju Sił Zbrojnych będą oparte na dotychczasowym fundamencie: lądowym, morskim i powietrznym, tak jak to od dziesięcioleci w naszym wojsku wygląda. [...] Ale do tego dochodzą także i nowe komponenty:
wojska cyberprzestrzeni, po drugie wojska kosmiczne
- oświadczył.
W wydarzeniu wziął udział również szef MON Mariusz Błaszczak, który podkreślił, że silne i nowoczesne wojsko i armia to klucz do bezpieczeństwa kraju, dlatego rząd koncentruje się na wzmacnianiu armii i inwestuje w nowoczesny sprzęt.
Dokument określający główne kierunki rozwoju Sił Zbrojnych RP ma charakter niejawny. Główne kierunki określają priorytety rozwoju sił zbrojnych w 15-letnim cyklu planowania, a sam dokument jest aktualizowany i wydawany co cztery lata.
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA