Logo
  • DONALD
  • JAWORZNO: ZŁODZIEJ UKRADŁ TEN SAM SAMOCHÓD DWA RAZY, UŻYWAŁ GO DO JEŻDŻENIA NA RANDKI

Jaworzno: złodziej ukradł ten sam samochód dwa razy, używał go do jeżdżenia na randki

10.03.2024, 10:03
W styczniu policjanci z Jaworzna otrzymali informację o kradzieży toyoty. 39-letni złodziej wykorzystał fakt, że pojazd był otwarty, dlatego ukradł kluczyk i udał się
na randkę do Częstochowy
, jednak na wysokości Dąbrowy Górniczej samochód doznał usterki. Mężczyzna tam porzucił samochód, który niedługo później trafił do właściciela dzięki pomocy funkcjonariuszy. 
Dwa miesiące później ta sama toyota ponownie została skradziona. Złodziej tłumaczył, że chciał się udać na
przejażdżkę z kobietą
. Według ustaleń śledczych mężczyzna po pierwszej kradzieży dorobił kluczyk do pojazdu. Mimo wszystko 39-latka ruszyło sumienie, ponieważ zauważył kule rehabilitacyjne leżące na tylnym siedzeniu. W związku z tym znowu porzucił auto, ponieważ stwierdził, że może poruszać się nim osoba z niepełnosprawnością. 
Policjanci jeszcze tego samego dnia namierzyli i zabezpieczyli pojazd, a także złapali sprawcę podwójnej kradzieży. Mężczyzna posiadał na swoim koncie
podwójny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych
Następnego dnia zatrzymany usłyszał aż cztery zarzuty popełnienia przestępstwa: za kradzież pojazdu, kradzież z włamaniem do pojazdu i dwukrotnie za prowadzenie pojazdu podczas zakazu. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Zobacz też:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA