Logo
  • DONALD
  • BUSINESS INSIDER POD WRAŻENIEM SZEFA SKARBÓWKI: PIĘĆ AWANSÓW W CIĄGU ROKU, WIĘC CHYBA GENIUSZ

Business Insider pod wrażeniem szefa skarbówki: pięć awansów w ciągu roku, więc chyba geniusz

09.01.2023, 12:35
Business Insider opisał przebieg
kariery Bartosza Zbaraszczuka
, który od ponad pół roku jest wiceministrem finansów i szefem Krajowej Administracji Skarbowej. Okazuje się, że mężczyzna
w nieco ponad rok awansował o pięć stopni
w Służbie Celno-Skarbowej: od aspiranta do młodszego inspektora.
Zbaraszczuk jest związany z resortem finansów od ponad 20 lat, jednak jego kariera przyspieszyła 19 lipca 2021 roku, kiedy został funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej. Mianowano go wówczas na starszego rachmistrza, w lipcu 2022 roku odebrał od prezydenta Andrzeja Dudy mianowanie na stopień podkomisarza. Dwa miesiące później został nadkomisarzem, a 11 listopada dołączył do korpusu oficerów starszych Służby Celno-Skarbowej jako młodszy inspektor
Choć Zbaraszczuk wielokrotnie publicznie występował w mundurze, w swoim oficjalnym biogramie na stronach internetowych Ministerstwa Finansów nie ma informacji, że jest funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej.
- Moje stopnie w służbie są
odzwierciedleniem doświadczenia, wiedzy i wysokich stanowisk
, które zajmowałem jako pracownik służby cywilnej. Były one mi nadawane przez ministra finansów, a przypadku mianowania na pierwszy stopień oficerski przez prezydenta RP - wyjaśnił w rozmowie z BI.
Inni pracownicy resortu finansów nie widzą nic dziwnego w awansach Zbaraszczuka.
- Szef KAS ma pod sobą nie tylko urzędników skarbówki, ale także funkcjonariuszy. To zaś oznacza, że powinien mieć odpowiednio wysoki stopień w Służbie Celno-Skarbowej - powiedział anonimowy rozmówca redakcji. 
Szef skarbówki podkreślił, że w przeszłości pełnił liczne funkcje kierownicze, m.in. naczelnika Urzędu Skarbowego w Krośnie Odrzańskim, wicedyrektora Izby Skarbowej w Zielonej Górze i zastępcy dyrektora w Izbie Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.
Zobacz też:

Dokarm kaczkę przez internet

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Patronite, także jeżeli nie zamierzasz nic wpłacać. To jest nasz manifest:

https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA