Logo
  • DONALD
  • TVP TAK SZUKA HAKÓW NA TUSKA, ŻE W ARTYKULE SUGERUJĄ, ŻE BUDKA DAŁ MU WYGRAĆ W USTAWIONYM WYŚCIGU

TVP tak szuka haków na Tuska, że w artykule sugerują, że Budka dał mu wygrać w ustawionym wyścigu

20.03.2023, 13:15
Na portalu TVP.info pojawił się artykuł dotyczący niedzielnego biegu w Tychach na 7 km, w którym wzięli udział liderzy Platformy Obywatelskiej, czyli
Donald Tusk i Borys Budka
. Politycy pochwalili się obecnością w 37. edycji zawodów Perła Paprocian w swoich mediach społecznościowych, jednak, zdaniem Telewizji Polskiej,
partyjny profil "zachwalał już tylko przewodniczącego"
.
 
"W tempie z maratonu, którym Budka chwali się na Twitterze, niedzielny bieg zakończyłby po zaledwie 30 minutach. Zajęło mu to jednak kilkanaście minut dłużej. Donald Tusk wbiegł na metę z czasem 43 minut 17 sekund, a Budka dwie sekundy po nim" - czytamy na portalu TVP.info. 
Budka w 2009 roku przebiegł Silesia Marathon w 2 godziny i 39 minut. 
 
 
Dziennikarze TVP przytoczyli wypowiedź posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Halickiego, który w jednym z wywiadów stwierdził, że
Tusk "upokarza przyjaciół"
, dlatego on sam nie planuje grać z byłym premierem w piłkę nożną. 
Z kolei reportażysta Michał Krzymowski opisał w
Newsweeku
atmosferę na meczu drużyny Tuska z urzędnikami w 2012 roku. Zdaniem dziennikarza, Radosław Sikorski bardzo chciał grać u boku lidera, jednak zrezygnował, gdy zobaczył, jak poirytowany Tusk wyładowywał się na kolegach z drużyny, ponieważ "nie mógł strzelić gola".
"Gdyby był zawodowcem, sędziowie co chwila musieliby odgwizdywać spalonego. Po prostu stał i czekał. To nie on grał dla drużyny, ale drużyna grała dla niego. Interesowało go tylko jedno: strzelanie bramek" - napisał.
Jakiś czas temu Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie pojawiło się na TikToku. W ciągu pierwszych kilku dni działalności partii opublikowano 12 filmów, ale wszystkie - poza pierwszym są o Tusku.
 
Na liderze PO skupił się także premier Mateusz Morawiecki. W ramach objazdu po Polsce spotkał się z mieszkańcami Jasła. Podczas wizyty wspomniał o Tusku i PO aż 36 razy:

Hej, przypominamy tylko:

1. Szanujemy nawet ostrą dyskusję i wolność słowa, ale nie agresję. Przemocowe treści będą usuwane.

2. W komentarzach można swobodnie używać embedów z mediów społecznościowych.

3. Polecamy założenie konta, dzięki temu możesz zobaczyć wszystkie swoje dyskusje w jednym miejscu i dodać coś (👉 Sortownia), co trafi na stronę główną.

4. Jeżeli chcesz Donalda bez reklam, dołącz do naszych patronów: https://patronite.pl/donaldpl

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA