Logo
  • DONALD
  • PREZYDENT NOWEJ SOLI ODPIERA ZARZUTY O SZPIEGOSTWO: JA TYLKO MIAŁEM TAKĄ ZWYKŁĄ TAPETĘ Z WINDOWSA

Prezydent Nowej Soli odpiera zarzuty o szpiegostwo: ja tylko miałem taką zwykłą tapetę z Windowsa

03.07.2019, 10:40
Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz
opisał niecodzienną sytuację, która spotkała go podczas sesji absolutoryjnej, na której przedstawiał raport o stanie gminy. Po wystąpieniu
jeden z radnych Prawa i Sprawiedliwości, kandydat na prezydenta Nowej Soli Andrzej Wieczorek, poprosił o przerwę w obradach.
W tym czasie Wieczorek miał zwołać wszystkich obecnych dziennikarzy i
oskarżyć Wadima Tyszkiewicza o kradzież danych
z jego służbowego komputera.
Radny PiS stwierdził, że prezydent Nowej Soli pokazał na ekranie komputera tapetę, na której widać radnego nurkującego w głębinach. Wszystko po to, by go zastraszyć.
Okazuje się, jednak, że tapeta o którą chodziło radnemu PiS to
"zwykłe klasyczne tło z kolekcji zdjęć pulpitów Microsoft dla Windowsa 10":
"Schizofrenia paranoidalna?
Na sesji absolutoryjnej, na której przedstawiłem raport o stanie gminy (wszyscy radni PiS zagłosowali przeciw, czyli Nowa Sól jednak jest w ruinie), doszło do niecodziennej sytuacji. Po moim wystąpieniu i prezentacji danych, radny PiS, kandydat na prezydenta Nowej Soli, Andrzej Wieczorek, bardzo zdenerwowany poprosił o 10 min przerwy w obradach. Zwołał wszystkich obecnych dziennikarzy i oskarżył mnie o inwigilację jego osoby. O to, że ponoć ja włamałem się do jego służbowego komputera i wykradłem mu wszystkie jego dane, o czym miało świadczyć wyświetlenie przeze mnie zrzutu ekranu pulpitu skradzione z jego komputera, widoczne podczas przełączania moich kilku prezentacji. Oświadczył, że
pokazałem to, żeby go zastraszyć i dać mu do zrozumienia, że go nieustannie śledzę i kontroluję" 
- napisał.
"Pan Andrzej Wieczorek stwierdził, że na ekranie zobaczył ikonki ze swojego pulpitu i swoje zdjęcie z wakacji, nurkującego w głębinach, zrobione przez jego żonę oraz jego pracownika. I wszystko byłoby może i straszną aferą, gdyby nie fakt, że zdjęcie z mojego pulpitu, jakie zobaczył radny PiS Andrzej Wieczorek, to zwykłe klasyczne tło z kolekcji zdjęć pulpitów Microsoft dla Windowsa 10" - dodał.
"Ot i cała wielka afera. Aż strach pomyśleć, jakie jeszcze wizje ma kandydat na prezydenta Nowej Soli z ramienia PiS? P.S.
Wystarczy prawym przyciskiem myszy kliknąć na pustym polu ekranu, następnie wybrać "Personalizuj", następnie kliknąć "Tło", wybrać zdjęcie tła z kolekcji Microsoft, i można mieć zdjęcie radnego Wieczorka nurkującego w głębinach Oceanu na swoim pulpicie".

Hej, jesteś na Donald.pl

Jesteśmy niezależnym portalem, który sprawdza informacje i podaje ich źródła. Piszemy o ciekawych i ważnych wydarzeniach, o ludziach i o popkulturze. Promujemy też Wasze materiały: donald.pl/sortownia.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia wysyłamy codziennie na Telegramie. Wystarczy zainstalować aplikację Telegram i kliknąć tu: https://t.me/donaldplnews

Instagram: https://www.instagram.com/donald.pl

Sprawdź naszą stronę główną:

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA