Logo
  • DONALD
  • JAPONIA: PREMIER OGŁASZA "NOWY KAPITALIZM", BARDZIEJ LEWICOWY, Z WIĘKSZYMI PROGRAMAMI SOCJALNYMI I INWESTYCJAMI W NAUKĘ

Japonia: premier ogłasza "nowy kapitalizm", bardziej lewicowy, z większymi programami socjalnymi i inwestycjami w naukę

08.10.2021, 11:03
W poniedziałek 64-letni
Fumio Kishida
został oficjalnie mianowany
nowym premierem Japonii
. Przewodniczący Partii Liberalno-Demokratycznej (PLD) polecił ministrom odpowiedzialnym za politykę gospodarczą i fiskalną przedstawienie szczegółów pakietu gospodarczego. Zobowiązał się go wdrożyć, aby ratować japońską gospodarkę podczas pandemii COVID-19.
Podczas posiedzenia gabinetu setny szef rządu wyjaśnił swoją
wizję "nowego kapitalizmu",
który zakłada
redystrybucję bogactwa
czy wzrost gospodarczy. Powiedział również, że planuje przedłożyć parlamentowi projekt dodatkowego budżetu na rok fiskalny 2021 po wyborach parlamentarnych.
Plan "nowego kapitalizmu" ma
koncentrować budżet na czterech obszarach
: nauce i technologii, rewitalizacji gospodarek regionalnych, bezpieczeństwie gospodarczym i wychowaniu dzieci. Kishida ma wdrożyć pakiet stymulacyjny wart dziesiątki bilionów jenów, aby wesprzeć gospodarkę kraju i przezwyciężyć skutki pandemii.
Premier zapowiedział również, że podatek od konsumpcji (japoński odpowiednik VAT-u) pozostanie na obecnym poziomie 10% "przez dekadę". 
Shunichi Suzuki
, minister finansów, obiecał ścisłą współpracę z dwiema partiami rządzącymi (w tym PLD) w celu stworzenia budżetu "wysokiej jakości".
Przypomnijmy, że poprzedni premier
Yoshihide Suga
zrezygnował ze stanowiska po roku rządów. Według zagranicznych mediów jego decyzja była spowodowana trwającą pandemią i spadkiem poparcia wśród wyborców:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA