Logo
  • DONALD
  • W CHINACH ZAPANOWAŁA MODA NA OPERACJE PLASTYCZNE "ELFIE USZY"

W Chinach zapanowała moda na operacje plastyczne "elfie uszy"

12.06.2021, 07:20
"Elfim uchem
" określa się zazwyczaj wadę wrodzoną, która powoduje
spiczasty kształt ucha
. Okazuje się, że "elfie ucho" stało się teraz modą wśród Chińczyków.
Korekta uszu na takie, które wyglądają jak uszy elfa, stała się ostatnio jedną z
najbardziej pożądanych zabiegów kosmetycznych wśród chińskiego pokolenia millenialsów
. Dzięki korekcie uszu ich twarz może wyglądać na szczuplejszą i młodszą.
W chińskich mediach społecznościowych można zobaczyć wiele pozytywnych komentarzy pod zdjęciami osób, które zdecydowały się na korektę uszu.
"To jest magia! Nie zmieniłam nic na mojej twarzy, a jednak wszyscy moi znajomi mówili, że wyglądam inaczej w dniu, w którym to zrobiłam. (Moja twarz wyglądała na mniejszą, a ja wyglądałam na mądrzejszą itp.)" - napisała jedna z użytkowniczek o zabiegu na platformie Xiaohongshu.
"Och, ja też tego chcę", "zdecydowanie warto", "tak niewiarygodne" - komentowali inni.
Jak podaje South China Morning Post w Shanghai-based Mylike Medical Cosmetic, który jest jednym z popularniejszych szpitali wykonujących zabiegi kosmetyczne w Szanghaju, popyt na korektę uszu jest tak duży, że osoby zainteresowane muszą czekać na otrzymanie informacji, jak wygląda procedura i jak zapisać się na zabieg.  
- To jest bardzo bezpieczne i popularne. Mamy klientów ustawiających się w kolejce do tego każdego dnia - powiedziała South China Morning Post jedna z pracownic kliniki.
Z kolei Yu Wenlin, lekarz specjalizujący się w otoplastyce w Gaoshang Medical Cosmetic Center w Guangzhou powiedział serwisowi, że czasami wykonuje do sześciu operacji "elfiego ucha" dziennie.
- Zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę wielu młodych ludzi, głównie urodzonych po 2000 roku, szukało sposobów na zrobienie sobie tzw. elfich uszu po tym, jak dokonałem korekty uszu jednemu z internetowych celebrytów na początku zeszłego roku. Potem coraz więcej osób było zainteresowanych zabiegiem - powiedział lekarz.
Yu stwierdził, że "elfie ucho" jest czymś pomiędzy tym, co medycznie nazywa się uchem Stahl'a, a uchem wystającym. Deformacja ucha Stahl'a polega na dodatkowym fałdzie chrząstki w części czółenka ucha, co skutkuje spiczastym kształtem ucha. Z kolei Ucho wystające to takie, które wystaje ponad 2 cm z boku głowy, co w Chinach jest tradycyjnie uważane za symbol szczęścia.
Podstawową motywacją stojącą
za modą na "elfie uszy" jest przekonanie, że dzięki nim twarz wygląda szczuplej i młodziej
.
- Posiadanie bardziej wydatnych uszu w jakiś sposób sprawia, że człowiek wygląda na młodszego. Jeśli spojrzysz na dziecko, kiedy ma około sześciu lat, jego ucho jest już w 90 procentach wielkości dorosłego, ale jego twarz jest zdecydowanie poniżej tej proporcji - wyjaśnia lekarz.
- Niektórzy ludzie chcą zmienić kształt swoich uszu, ponieważ nie są one widoczne, gdy patrzy się od przodu, co sprawia, że twarz wydaje się większa, lub dlatego, że nie mogą schować za nie włosów - dodaje Yu.
Istnieją dwie popularne metody na uzyskanie takiego wyglądu. Jednym ze sposobów jest dodanie kawałka sztucznego materiału lub chrząstki z innych części ciała do obszaru za uchem. Drugą jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego.
Wang Jiangyun, chirurg kosmetyczny w The Third People's Hospital w Zhengzhou, w prowincji Henan w środkowych Chinach, ostrzegł, że po wykonaniu zabiegu może istnieć ryzyko infekcji, alergii, skrzepu krwi i martwicy skóry, jednak to nie odstrasza ludzi od poddania się zabiegowi:
- Śmiem twierdzić, że
po szale na "elfie ucho", pojawi się armia poszukiwaczy piękna żądających, aby przywrócić ich oryginalny kształt uszu z powrotem
- stwierdził lekarz.
- W miarę upływu czasu, można zauważyć, że modne rzeczy stają się brzydkie. Więc sugerowałbym, aby ludzie byli bardziej racjonalni w tej kwestii - dodał.
Zobacz też:

Donald.pl na Patronite

Zacznijmy od tego, że czy chcesz, czy nie, dokładasz się do TVP, jak my wszyscy. To już całkiem niezły powód, żeby dla równowagi dać nam dyszkę.

Dowiedz się więcej: https://patronite.pl/donaldpl

 

Więcej memów i Storieshttps://www.instagram.com/donald.pl

A to nasza grupa na Telegramie - kliknij, żeby dostawać podsumowania dnia na telefon: https://t.me/donaldplnews

STRONA GŁÓWNA »
NAJLEPSZE KOMENTARZE TYGODNIA